Dānijas izlase sasniedz Eiropas čempionāta astotdaļfinālu

Dānijas futbolisti otrdien Minhenē iekļuva 2024. gada Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.

Dānija spēlēja 0:0 ar Serbiju.

21. minūtē Kristians Ēriksens no tālienes sita vārtu kreisajā apakšējā stūrī, taču Serbijas vārtsargs Predrags Rajkovičs bumbu atvairīja.

23. minūtē Dānijas stūra sitiena izpildes laikā Jonass Vinds turēja Rajkoviču, abiem kopā ar bumbu iekrītot vārtos. Vārtu guvums netika ieskaitīts.

30. minūtē dzelteno kartīti nopelnīja dānis Mortens Hjulmands, un viņam nākamais mačs, ja Dānija iekļūtu astotdaļfinālā, būtu jāizlaiž.

53. minūtē bumba pabija Dānijas izlases vārtos, taču aizmugures stāvokļa dēļ vārtu guvums netika ieskaitīts.

78. minūtē dāņu soda laukumā krita Aleksandars Mitrovičs, taču tiesnesis pēc videoatkārtojuma noskatīšanās 11 metru sitienu nepiešķīra.

Līdzšinējās trīs savstarpējās spēlēs pārāka bija bijusi Dānijas izlase.

Otrā C grupas spēlē Ķelnē vienā laikā ar šo cīņu tikās Anglija un Slovēnija. Arī šī cīņa beidzās ar bezvārtu neizšķirtu.

C grupā trīs kārtās Anglija izcīnīja piecus punktus, ar trim punktiem otrā bija Dānija, bet trešā - Slovēnija, abām iekļūstot astotdaļfinālā, bet Serbijai turnīrs beidzās ar diviem punktiem.

D grupā otrdien Dortmundē Francija spēlēja 1:1 ar Poliju, bet Berlīnē Austrija ar 3:2 pieveica Nīderlandi.

D grupā pēc trim spēlēm Austrija izcīnīja sešus punktus, Francija - piecus, Nīderlande - četrus punktus, visām nodrošinot vietu astotdaļfinālā, bet Polija pabeidza turnīru ar vienu punktu.

Astotdaļfinālā jau ir iekļuvusi Vācija, Itālija, Šveice, Spānija, Portugāle, Francija, Austrija, Nīderlande, Anglija, Dānija un Slovēnija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūst katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024. gada Eiropas čempionāts no 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Dānijas izlases sastāvs: Kaspers Šmeihels; Janniks Vestergords, Andreass Kristensens, Joakims Andersens; Joakims Mēle, Pjērs Emīls Hejbjergs, Mortens Hjulmands (Tomass Delanijs, 77. min.), Aleksandrs Bahs (Viktors Kristiansens, 77. min.); Jonass Vinds (Andreass Skovs Olsens, 46. min.), Kristians Ēriksens (Jusufs Poulsens, 88. min.), Rasmuss Hejlunds (Kaspers Dolbergs, 59. min.).

Serbijas izlases sastāvs: Predrags Rajkovičs; Strahiņa Pavlovičs, Nikola Milenkovičs, Milošs Veļkovičs; Andrija Živkovičs, Nemanja Gudeļs (Luka Jovičs, 46. min.), Ivans Iličs (Dušans Vlahovičs, 67. min.), Srdžans Mijailovičs (Filips Mladenovičs, 73. min.); Saša Lukičs (Sergejs Milinkovičs-Savičs, 87. min.), Aleksandars Mitrovičs, Lazars Samardžičs (Dušans Tadičs, 46. min.).