RAKUS Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas ārsti visu diennakti sniedz akūti nepieciešamo palīdzību, veicot sarežģītas rekonstruktīvas operācijas.
Neatņemama svētku sastāvdaļa ir arī dažādi uguns rituāli - ugunskura kurināšana un lēkšana pār ugunskuru, kā arī pirtī iešana un/vai nakts pelde un rītausmas sagaidīšana pie ugunskura. Svētki nav iedomājami bez mielasta un ēdienu gatavošanas uz dažāda veida grila.
RAKUS Apdegumu centra vadītājs Sergejs Smirnovs aicina iedzīvotājus atturēties no lēkšanas pāri ugunskuram, jo parasti šis rituāls tiek izpildīts alkohola reibumā, kad cilvēki nenovērtē riskus. Bieži vien ugunskura liesmas ir arī pārāk augstas, kad kāds nolemj pārvarēt "augstu degošu barjeru". Rezultātā cilvēks iekrīt ugunskurā vai arī vīriešiem pie miesas piedeg un izkūst sintētiskā auduma bikses, vai sievietēm attiecīgi - zeķubikses.
"Vēl arī katru gadu kāds mēģina pārlēkt pāri grilam. Diemžēl piezemēšanās notiek uz grila oglēm un sakarsušām metāla detaļām, rezultātā - cilvēks spiests ilgstoši ārstēties Apdegumu centrā un ārkārtīgi nožēlo savu neapdomīgo un pārgalvīgo rīcību," pieredzēto stāsta Smirnovs.
RAKUS ārsti arī vērš uzmanību, ka gar ugunskura malu augošā zāle jo īpaši uz rīta pusi kļūst slidena. Tādēļ pieaugušie pārvietojoties vai dejojot ap vai pie ugunskura, bet bērni - visbiežāk skrienot - var paslīdēt un nejauši iekrist ugunskurā.
Tāpat ārsti aicina nelēkt pāri ugunskuram alkohola reibumā, un, iespējams, nedarīt to vispār. Pirtī ejot, jābūt piesardzīgiem karsto akmeņu tuvumā, bet, pirms liet sev virsū ūdeni, jāpārliecinās, vai tas nav karsts. Pasākuma atbildīgajam pavāram jāievēro piesardzība, darbojoties pie grila iekārtas, bet ogles jāaizdedzina ar speciāliem grila sērkociņiem, kas ir garāki nekā parastie.