Lai runātu par vardarbību, nepieciešama drosme, uzsvēra Ņenaševa, atzīmējot, ka tūkstošiem drosmīgu Latvijas sieviešu ir ziņojušas par pārdzīvoto vardarbību, pierādot cīņas pret vardarbību aktualitāti.
"Pētījumi rāda, ka vairāk nekā 30% sieviešu ir piedzīvojušas vardarbību attiecībās un 34% bērnu tikuši fiziski ietekmēti," sacīja deputāte. Saeimas priekšsēdētājas biedres ieskatā, deputātu darbs, īstenojot konvenciju, ir īpaši būtisks. Ja sabiedrība redzēs, kā tā darbojas un kādi ir tās rezultāti, Ņenaševa ir pārliecināta, ka daudzi konvencijas pretinieki kļūs par tās atbalstītājiem.
Cilvēkiem jāredz, ka zinoši, profesionāli speciālisti, ierēdņi, politiķi, tiesneši dara visu iespējamo, lai izskaustu vardarbību, sacīja parlamentāriete, aicinot rīkoties pārliecinoši, lai likums darbotos efektīvi. Saeimas priekšsēdētājas biedre uzsvēra politikas veidotāju, izpildvaras, pilsoniskās sabiedrības un starptautisko organizāciju sadarbības lomu Stambulas konvencijas īstenošanā.
Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, semināra dalībniekus uzrunāja arī Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas galvenā referente par vardarbību pret sievietēm Etilda Ģonaja. Savukārt Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Līdztiesības un diskriminācijas apkarošanas komitejas pārstāvis Edmunds Cepurītis (P) vadīja diskusiju par likumdošanas, budžeta un uzraudzības struktūrām Stambulas konvencijas īstenošanā.