OECD Latvijas izveidoto interešu konflikta novēršanas sistēmu, kas cita starpā paredz visām publiskā sektora institūcijām ieviest funkcionējošu iekšējo kontroles sistēmu, ir atzinis par vienu no efektīvākajām dalībvalstu vidū, atzīmē KNAB.
OECD izdevumā, kas publicēts pirmo reizi, analizēta starptautiskā prakse un pieejamie instrumenti pretkorupcijas politikas plānošanā, integritātes jeb godprātības veicināšanā un korupcijas risku mazināšanā publiskajā pārvaldē. OECD analīzi balstījis uz datiem, ko valstis sniegušas no 2020. līdz 2024.gadam.
Izdevumā 31 OECD dalībvalsts sniegums vērtēts sešās kategorijās - pretkorupcijas stratēģija, korupcijas risku pārvaldība, lobēšana, interešu konflikta novēršana, politisko partiju finansēšana un publiskas informācijas pieejamība.
Kategorijā, kurā analizētas pretkorupcijas stratēģijas, Latvija ieguvusi augstāko vērtējumu, izceļ KNAB. Savukārt tādās kategorijās kā interešu konflikta novēršana un politisko partiju finansēšana Latvija ierindojusies starp augstāk novērtētajām valstīm.
OECD vērtējumā, Latvijas uzrādītais augstākais sniegums pretkorupcijas stratēģijas izstrādē, ieviešanā un īstenošanā pamatojams ar stratēģisko plānošanu un KNAB kā vadošās pretkorupcijas iestādes izstrādāto politiskas plānošanas dokumentu, apgalvo KNAB. Tas ietver dažādus pasākumus cīņā ar korupciju, un to īstenošanā atbildīgas ir vairākas publiskā sektora institūcijas.