Jautāts, ko iesākt ar iespējamu aģitāciju platformā "TikTok", KNAB priekšnieks sacīja, ka informācijas saņemšana no "TikTok" par apmaksātu aģitāciju ir problēma ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.
Viņš piebilda, ka piektdien un sestdien drīkst aģitēt, taču tam ir jābūt bez maksas - cilvēki var paust savu atbalstu vienam vai otram kandidātam sociālajos medijos, bet par to nedrīkst saņemt samaksu. Tāpat nedrīkst maksāt sociālajam medijam, lai šādu ierakstu veidotu kā reklāmu un panāktu tā plašāku izplatību.
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks norādīja, ka Valsts policijas uzdevums vēlēšanu laikā ir nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību. Viņš apliecināja, ka Valsts policija būs klātesoša vēlēšanu iecirkņos.
Tāpat policija rūpēsies, lai netiktu pārkāpti aģitācijas likuma nosacījumi. Ruks uzsvēra, ka jārēķinās arī ar to, ka cilvēki var tikt saukti pie administratīvas atbildības, piemēram, par dziļviltojumiem, kas var izpausties kā dažādu sabiedrībā zināmu cilvēku tēla izmantošana, balss atdarināšana sociālajos tīklos.
"Atgādinu, ka par to ir paredzēta kriminālatbildība. Protams, mūsu mērķis nav cilvēkus iebiedēt, taču par tādām darbībām atbildība ir paredzēta. Atceramies, kādā laikā mēs dzīvojam.
Eiropai šis nav mierīgs laiks, blakus plosās karš. Ikdienā mēs redzam dažāda veida izpausmes, kas ir kara attaisnošana, režīma slavināšana, aizliegtas simbolikas izmantošana, sabiedriskās kārtības traucēšana un pret personām vērsta agresīva uzvedība kā reālajā dzīvē, tā sociālajā vidē," teica Valsts policijas priekšnieks.