"Tiesiskās aizsardzības centrs" pēdējos desmit gados no Maskavas fonda saņēmis 356 000 eiro. Tā vadītāja Ludmila Sisojeva stāstījusi, ka biedrības darbība neesot bijusi politiska. Pamatā palīdzējuši pensionāriem kārtot sociālus jautājumus, piemēram, pensiju saņemšanu. Kopš nauda no Maskavas vairs neienāk, biedrība atteikusies no telpu īres. Strādājot no mājām un palīdzot tautiešiem pa telefonu.
"Latvijas Cilvēktiesību komiteja", kuras vadībā ir Ždanokas līdzgaitnieks Vladimirs Buzajevs, desmit gados no Maskavas saņēmusi 362 000 eiro. Agrāk tā aktīvi darbojās prokremlisko aktīvistu aizstāvībai, bet tagad komentārus par situāciju nav sniegusi.
VDD rīcībā esošā informācija liecinot, ka prokremliskie aktīvisti finansējumu tiesvedības izdevumu apmaksāšanai ir saņēmuši tieši no "Pravfonda", tostarp apmeklējot Krieviju. Krievijas Ārlietu ministrijas šogad pavasarī saskaņotā fonda atskaitē pausts, ka pēdējos gados advokātu honorāru nomaksai "Pravfonds" palīdzējis vairākiem "Latvijas pilsoņiem": Romānam Pankratovam (visticamāk, domāts bijušais Rīgas domes deputāts Ruslans Pankratovs, kurš pēc apsūdzībām aizbēga uz Krieviju), Olgai Mihailovai, kura sodīta par Georga lentītes nēsāšanu publiskā vietā, un Tatjanai Andrijecai, kuru tiesā par darbībām, kas vērstas pret nacionālās drošības interesēm.
VDD uzskata, ka daļa no aktīvistiem pašlaik ir apklusuši, jo iepriekš darbojušies merkantīlu iemeslu dēļ - vienkārši, lai dabūtu naudu no Maskavas, bet tagad finansējums apsīcis, kas mazinājis viņu interesi iesaistīties Krievijas politisko mērķu aizstāvībā.
Kā atzīmē "Re:Baltica", "Pravfonda" vadītājs Aleksandrs Udaļcovs arī organizējis atbalstu Ždanokai pēc publikācijām par viņas sadarbību ar Krievijas federālo drošības dienestu (FSB). Kādā no rakstiem Ždanokas aizstāvībai pausts, ka Latvijas valdība mēģinot eiroparlamentārietei "piešūt krimināllietu". "Citiem vārdiem runājot, viņu vienkārši nolēmuši izstumt no politikas," pausts rakstā.