Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

VIDEO "Oilers" iekļūst NHL finālā. Vai Makdeivids savām godalgām pievienos arī Stenlija kausu?

Edmontonas "Oilers" līderis Konors Makdeivids un vārtsargs Stjuarts Skiners.
Edmontonas "Oilers" līderis Konors Makdeivids un vārtsargs Stjuarts Skiners. Foto: Getty Images via AFP/Scanpix

Edmontonas "Oilers" pirmo reizi kopš 2006.gada sasniegusi Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālu, kurā tiksies ar Floridas "Panthers"

Rietumu konferences fināla sestajā mačā "Oilers" savā laukumā ar 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) pārspēja Dalasas "Stars" un sērijā līdz četrām uzvarām guva panākumu ar 4-2.

Pirmajā trešdaļā laukuma saimnieki panāca 2:0 pēc diviem realizētiem vairākumiem. Vispirms mača piektajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Konors Makdeivids, bet nepilnas 11 minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Zeks Haimans.

Trešā perioda vidū Dalasas vienībai izdevās samazināt deficītu, precīzam esot Meisonam Maršmentam, taču turpinājumā vārti vairs netika gūti, laukuma saimniekiem nodrošinot uzvaru sērijā.

"Oilers" vārtu sargāja Stjuarts Skiners, kurš tika galā ar 34 pretinieku metieniem, kamēr otrā laukuma pusē Džeiks Otindžers atvairīja astoņas no desmit mestajām ripām.

Edmontonas vienība sasniedza Stenlija kausa finālu pirmo reizi kopš 2006.gada, kad finālsērijā ar 3-4 piekāpās Karolīnas "Hurricanes".

Austrumu konferences finālā Floridas "Panthers" ar 4-2 pārspēja Ņujorkas "Rangers", otro gadu pēc kārtas nodrošinot vietu Stenlija kausa finālu.

Finālsērijas pirmā spēle Floridā norisināsies sestdien.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa finālā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers"