Ginekoloģe Alise Vigule piebilda, ka sievietes bija vaicājušas arī, vai, lietojot hormonālo kontracepciju, sieviete kļūst apaļīga, un vai nākotnē var iestāties neauglība. Ginekoloģe norāda, ka tie ir mīti. Ir pierādīts, ka kontracepcijas ietekmē sieviete var pieņemties svarā par, maksimums, vienu līdz diviem kilogramiem, bet pārējais ir dzīvesveids, fizisko aktivitāšu daudzums, grēkošana ar našķiem.
Arī neauglība no hormonālās kontracepcijas nevar iestāties, tai ir daudz citu iemeslu, par kuriem sieviete varbūt pat nenojauš. Ginekoloģe iesaka, pirmkārt, nenovilcināt grūtniecību, jo ar gadiem tai kļūst arvien sarežģītāk iestāties, un jebkuras aizdomas šajā sakarā pārrunāt ar ginekologu.
"Ir sievietes, kuras jautā, vai hormonālā kontracepcija var mazināt menstruālās sāpes, un tā gan ir taisnība, jo šādi ir iespējams atvieglot gan mēnešreižu apjomu, gan sāpīgumu," uzsver Vigule.
Ārsti atgādina - pat viskompetentākais speciālists attālināti nevar pilnībā novērtēt sievietes veselības stāvokli un ieteikt viņai piemērotāko kontracepcijas līdzekli, tāpēc nekas nevar aizstāt pilnvērtīgu vizīti pie ginekologa.
LETA jau rakstīja, ka pērn Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) veiktajā pētījumā par Latvijas sabiedrības reproduktīvo veselību ietekmējošiem faktoriem un paradumiem secināts, ka no visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem jebkad ir bijušas dzimumattiecības, ļoti liela daļa -43% - kā kontracepcijas metodi ir lietojuši pārtraukto dzimumaktu.
Salīdzinājumā ar 2003.gadā veiktās aptaujas datiem Latvijas sabiedrības zināšanas par drošu kontracepciju ir uzlabojušās: pērn pieaudzis gan sieviešu, gan vīriešu īpatsvars vecumā no 15 līdz 49 gadiem, kuri vērtējuši vīriešu prezervatīvus kā efektīvu metodi, lai izsargātos no grūtniecības. Savukārt no 71% līdz 76% ir palielinājies to sieviešu īpatsvars, kuras hormonālās pretapaugļošanās tabletes vērtējušas kā efektīvu kontracepcijas metodi. Tomēr vēl joprojām hormonālo kontracepciju apvij dažādi mīti un aizspriedumi, kas liedz sievietēm izvēlēties šo izsargāšanās metodi.