Šlesers jautājumu par investīciju aizsardzības līguma aktualizēšanu mēģināja virzīt kādā no frakcijas "Latvija Pirmajā vietā" tikšanās reizē ar Valsts prezidentu. Tur viņam atbildēts, ka šis jautājums ir Ārlietu ministrijas kompetencē.
Uz jautājumu, ar ko īsti viņš ticies Ārlietu ministrijā, Šlesers atbild: "Man bija saruna ar ministri, ja, pēc viņas apstiprināšanas es satikos un gribēju noskaidrot, kāds ir viņas viedoklis saistībā ar sadarbību ar konkrēto reģionu, mēs apmainījāmies viedokļiem."
Braže pati tikšanos ar Šleseru noliedz, bet vēlāk norāda, ka ar viņu runājusi tikai viņas kā ministres apstiprināšanas procesa ietvaros Saeimas frakcijā.
"Ciktāl tas attiecas uz mani, Šlesera kungs nav mēģinājis specifiski runāt par investīciju aizsardzības līgumu. Tās sarunas par šo līgumu starp ministrijām un starp valsts iestādēm, tur ir vairākas ministrijas iesaistītas, iet jau vairākus gadus. Sarunas ir, tāds ir tas process no abām pusēm. Ir kaut kādi viedokļi, tie tiek skaņoti. Bet nu kaut kāds spiediens no Šlesera kunga puses uz mani – nē, nav bijis," saka Braže.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) definējusi, ka potenciālo mērķa investora profilu raksturo stabils finanšu stāvoklis, tas ir bāzēts ES, NATO un OECD dalībvalstīs, kā arī tam nav identificēti reputācijas riski līdzšinējā darbībā. Emirāti gan neietilpst uzskaitīto valstu grupā.
LIAA Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības AAE vadītājs Arnis Celitāns saka: "Vai šis projekts mums kā valstij būtu nepieciešams? Jā. Vai tur pastāv riski – jā! Bet ar šiem riskiem var strādāt. Un šim visam var sekot līdzi, noteikti. Tas arī, visticamāk, šie riski ir atkarīgi no tā, kāda veida šis līgums tiek noslēgts, kāda ir šī aizsardzība - gan valsts aizsardzība, gan investoru aizsardzība. Un, visticamāk, mainoties kaut kādai situācijai – politiskajai valstī, normatīvajiem aktiem, tad, protams, ja šis līgums ir nelabvēlīgs konkrētajā valstī, privātais investors var sūdzēt valsti starptautiskajā šķīrējtiesā un ar lielāku iespējamību viņš arī, visticamāk, šo tiesu var uzvarēt. Tāpēc tas viss ir jādara, kā es minēju iepriekš, konstruktīvi, prātīgi, bet to var realizēt. Es neteiktu, ka mums būtu no šī pretī atsakās, bet tieši otrādi – būtu jārealizē."