Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir visas brīvās pasaules (izņemot Rietumus) līderis un cerība, viņš ir pielīdzināms 13. gadsimta krievu karavadonim, Novgorodas kņazam un Kijivas lielkņazam Aleksandram Ņevskim, kurš pēc nāves tika iecelts svēto kārtā. Tāds bija aizvadītās nedēļas Kremļa propagandistu vēstījums iedzīvotājiem saistībā ar "desmitgades svarīgāko notikumu" - Putina inaugurāciju 5. amata termiņam.
Otrs svarīgākais ideoloģiskais notikums tūdaļ aiz Putina inaugurācijas bija 9. maija jeb Uzvaras dienas svinības un tradicionālā parāde Sarkanajā laukumā. Svētku galvenais vēstījums - šodien Krievija atkal pilda savu vēsturisko misiju un cīnās pret atdzimušo fašismu, savukārt Rietumus ir pārņēmis revanšisma gars, un visa mūsdienu Eiropa pašlaik ir nacisma pusē.
Savukārt par līdzšinējā aizsardzības ministra Sergeja Šoigu nomaiņu ar Andreju Belousovu Kremlis bija lakonisks un palika tikai informatīvajā līmenī. Šoigu nomaiņa netika apspriesta ekspertu līmenī un svētdienas raidījumā "Vakars ar Vladimiru Solovjovu" šis fakts pieminēts netika. Lielajā ziņu izlaidumā gan tika atskaņots Kremļa runasvīra Dmitrija Peskova teiktais, ka Šoigu vietā nāk ekonomists Belousovs, jo aizsardzības nozare kļūst par aizvien nozīmīgāku Krievijas ekonomikas daļu un tai jākļūst atvērtākai inovācijām.
Laikraksts "Financial Times" vēsta, ka, ieceļot aizsardzības ministra amatā "statistiskās industriālās politikas čempionu un tehnokrātu bez savas varas bāzes", Putins vēlas daudz ciešāk kontrolēt Krievijas rekordlielos 10,8 miljardu rubļu (117,2 miljardus dolāru) prāvos aizsardzības izdevumus.
Laikraksts arī vēsta, ka "Z-emuāru" autoru un prokremlisko valsts mediju kara korespondentu patriotiskajā kopienā, kas Ukrainas kara pirmajā gadā regulāri piesauca korupciju armijā un daudzās Krievijas frontes neveiksmēs vainoja sliktu pārvaldību, atzinīgi novērtēja ziņu par Belousova iecelšanu amatā. Slavējot Belousova ekonomikas zināšanas, viņi to pasniedza kā figūru, kas sakārtos Aizsardzības ministriju.