Nosaukuma maiņa gan nevienu neapmānīs un neļaus atcelt sankcijas. Taču Latvijas puse Ministru kabinetā iesniegusi citu plānu, kā to izdarīt.
Jūlija Bērziņa strādā minerālmēslu termināļa līdzīpašanieka "Riga port" valdē, iepriekš bijusi arī paša termināļa vadībā.
Jūlija Bērziņa, "Riga Ropax terminal" valdes priekšsēdētāja: "Jā es esmu pazīstama ar Larsonu."
NP: "Vai ir patiesība, ka viņš apsver iegādāties daļas šajā uzņēmumā?"
Bērziņa: "Tas jums būtu jājautā viņam, nevis man."
Larsons savulaik bija ASV vēstnieks Latvijā. Pēc diplomātiskās karjeras beigām viņš ASV izveidoja firmu LS2 Group, kas nodarbojas ar sabiedriskajām attiecībām un dažādu interešu lobēšanu.
Publiski pieejamie dati liecina, ka viens no viņa firmas lielākajiem klientiem ir Saūda Arābija. Nav informācijas, ka Larsons līdz šim būtu darbojies tranzīta vai ostu biznesā, taču tagad plāno kļūt par "Riga Fertilizer Terminal" investoru.
Čārlzs Larsons, uzņēmējs, bijušais ASV vēstnieks Latvijā: "Manas investīcijas būtu kapitāla investīcijas, kas samazinātu krievu daļu zem 51%. Līdz ar to termināļa vairākuma kontrole būtu latviešu un amerikāņu rokās."
NP: "Es pieļauju, ka jūs komunicējat ar kompānijas Latvijas pusi. Vai jūs esat sazinājies arī ar Mazepinu vai arī šis notiek aiz viņa muguras?"
Larsons sola, ka Mazepins no darījuma nesaņemšot nevienu eiro. Investīcijas nonāks tikai pašā uzņēmumā. Tās nākšot no viņa personīgajiem un aizņemtiem līdzekļiem.
Pagājušā gada decembrī viņš iesniedzis pieteikumu, lai saņemtu Ministru Kabineta atļauju šīm investīcijām.
Atbildi viņš vēl nav saņēmis, bet šonedēļ Larsona pārstāvji "Price Waterhouse Cooper" tikušies ar Latvijas Finanšu izlūkošanas dienestu.
Krievijas un Baltkrievijas minerālmēsli aizvien nav sankcionēti un to tranzīts turpinās. Kā uzsver "Riga Fertilizer terminal" vadība, šis ir modernākais minerālmēslu pārkraušanas terminālis reģionā.
Tas līdz sankcionēšanai apgrozīja vairāk nekā 20 miljonus eiro un nodrošināja ap sešu miljonu eiro tīro peļņu gadā.
VIDEO: Raidījuma "Nekā Personīga" sižets