"Un tajā brīdī, kad tiks pabeigta ezera tīrīšanas projekta nodošana ekspluatācijā, tajā brīdī arī šī situācija, iespējams, mainīsies," viņš norādīja.
Atbildīgajā ministrijā par lokālplānojumu vērtējumu sniegs tikai pēc apstrīdēšanas termiņa beigām, kad saņems visu informāciju.
Savukārt par jau izsniegtajām būvatļaujām applūstošās teritorijās ministrijas ieskatā pilna atbildība būs jāuzņemas pašvaldībai.
VARAM Vides aizsardzības departamenta vadītāja Rudīte Vesere sacīja:
"Tad jautājums, vai šinī gadījumā palīdzēt ar seku likvidēšanu un vēl kaut ko uzņemas apdrošinātājs, kas, visdrīzāk, tā nebūs, jo arī apdrošinātāji tomēr strikti vērtē, vai būvniecība ir bijusi pamatota un vai attiecīgā vietā to varēja veikt, vai pašvaldība, ja to ir atļāvusi.
Tad pašvaldībai pašai būtu jāuzņemas šī atbildība par visām potenciālajām sekām."
Guntars Kniksts, kurš ir Ropažu novada deputāts un par šiem jautājumiem atbildīgās Attīstības komitejas vadītājs, bija klātesošs ar šo teritoriju saistītajiem lēmumiem arī vēsturiski Garkalnes novada domē.
Viņš uzskata, ka pašvaldība ir ieinteresēta piesaistīt iedzīvotājus, un, ja arī kaut kas tiek mainīts, viss darīts likuma robežās.
"Nu tieši tāpēc pašvaldība arī… Nu mēs nevaram būt tas galvenais soģis pateikt – balts vai melns.
Nu tad mēs dodam iespēju iesaistīties visām pusēm, sabiedrībai iesaistīties un sniegt savu viedokli.
Un gala beigās precedenti ir bijuši, ka arī attīstītāji apstrīd pašvaldību lēmumus un tas nonāk tiesā, nu tad gala beigās ir tiesas process," sacīja Kniksts.
Tikmēr attīstītāja reklāmas materiālu vīzijās apbūvēta pat arī zemes strēle, kas stiepjas ezerā, un kur plūdu riska dēļ būvniecība joprojām nav atļauta pat lokālplānojuma iecerē.
Pašvaldībā saka, ka drīzāk tas nebūs iespējams, lai gan būs atkarīgs no konkrētā brīža plānojumiem.
VIDEO: Raidījuma "De Facto" sižets