Šodienas redaktors:
Dace Otomere

Parīzē būs Navaļnija iela

Raksta foto
Foto: NEXTA/"X"

Parīzē viena no ielām tiks dēvēta par Alekseja Navaļnija ielu (Lʼavenue Alexeï Navalny). Pilsētas padome vienbalsīgi nobalsoja par šo lēmumu, vēsta medijs "Meduza".

Navaļnija vārdā tiks nosaukta iela netālu Krievijas vēstniecības. Tiks uzstādīts arī mākslas objekts Navaļnijam par godu.

Iniciatīvu ierosināja senators Francis Spīners, kurš līdz 2023. gadam bija 16. apgabala mērs.

Jau ziņots, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins, visticamāk, nav devis tiešu rīkojumu nogalināt politiķi Alekseju Navaļniju ieslodzījuma vietā aiz polārā loka, tā, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta ASV izlūkdienesti un laikraksts "The Wall Street Journal".

"Šis vērtējums neapstrīd Putina atbildību par Navaļnija nāvi. Tas vairāk attiecas uz to, ka viņš, visticamāk, nav devis šādu rīkojumu tieši konkrētajā brīdī," raksta izdevums.

Secinājums ir plaši izplatīts ASV izlūkdienestu aprindās, un tam piekrīt arī Centrālā izlūkošanas pārvalde, Valsts departamenta izlūkošanas birojs un Nacionālās izlūkošanas direktora birojs, kas pārrauga ASV izlūkdienestus.

Izlūkdienestu vērtējums balstās uz klasificētu izlūkinformāciju un publiskas informācijas analīzi, tostarp par to, kā Navaļnija nāve "aizēnoja" Putina pārvēlēšanu (Navaļnijs nomira mēnesi pirms vēlēšanām).

ASV iestādes ir informējušas dažus izlūkdienestus Eiropā par savu Navaļnija nāves novērtējumu.

Dažas Eiropas valstis joprojām ir skeptiski noskaņotas pret to, ka Putins nav tieši iesaistīts Navaļnija nāvē, norādīja publikācijas avoti Eiropas drošības dienestos.

Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs ASV izlūkdienestu vērtējumu raksturoja kā naivu. 

Video: Pēdējais ieraksts, kurā iemūžināts Navaļnijs

Kā ziņots, Krievijas varasiestādes piektdien pavēstīja, ka Navaļnijs nomiris cietumā Jamalas ņencu autonomajā apvidū. Navaļnija līdzgaitnieki sestdien apstiprināja, ka opozicionārs ir miris.

Navaļnijs tika aizturēts 2021. gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu", bet 2023. gada augustā - 19 gadu cietumsodu par "ekstrēmismu".

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu