Tagad ar minimālām izmaiņām likums atkal parādījies parlamentā. Tā nosaukumā jēdziens "ārvalstu aģenti" aizstāts ar "ārvalstu ietekme".
Jau kopš 15.aprīļa Tbilisi ielas gandrīz katru vakaru pārpludina protestētāju straumes. Pūļi ielās redzami līdz pat rīta gaismai.
Iedzīvotāji veido atbalsta grupas, lai uz galvaspilsētu var nokļūt arī attālāku reģionu iemītnieki.
Protestētāji palīdz cits citam, piedāvā naktsmītnes, izdala aizsarg ekipējumu kā brilles un maskas, pat pieskata bērnus, lai protestus varētu apmeklēt pēc iespējas vairāk aktīvo pilsoņu.
Valdība protestētājus mēģina apspiest, izmantojot vardarbību, asaru gāzi un pat ūdens lielgabalus.
Aktīviste Salome Gasviani stāsta:
"Cilvēki aptur mašīnas ielas vidū un pievienojas protestiem ar saviem bērniem, laulātajiem, draugiem, ģimeni.
Godīgi sakot, nekad neesmu redzējusi gruzīnus tik vienotus. Es domāju, ka šie protesti ir daudz spēcīgāki nekā tie bija iepriekš."
Eiroatlantiskais kurss Gruzijā ir nostiprināts konstitucionāli. 2017.gadā konstitūcijā iekļauts pants, ka valdībai un parlamentam jāīsteno politika, lai valsts varētu pievienoties Eiropas Savienībai un Ziemeļatlantijas līguma organizācijai. Jau ilgstoši Gruzija ir daļa no ES Austrumu partnerībās iniciatīvas, tās kareivji piedalījusies dažādās NATO misijās.
Vienlaikus ar ārvalstu aģentu likumu, parlamentā tiek skatīts anti-homoseksuālās propagandas likums. Arī šim likumam ir paraugs Krievijā. Abus likumus plānots skatīt galīgajā lasījumā 17.maijā. Tā ir arī starptautiskā diena pret homofobiju.
Partijas "Gruzīnu sapnis - demokrātiska Gruzija" dibinātājs un bijušais valsts premjerministrs Bidzina Ivanišvili no aktīvās politikas ir nozudis.
Neraugoties uz to, viņu uzskata par partijas neformālo vadītāju, kurš arī ir atbildīgs par arvien proklemliskāku Gruzijas valdības pozīciju. Viņš arī skaļi kritizējis Eiropas Savienību un Rietumu sabiedrību, vainojot tos pie problēmām Gruzijā.
VIDEO: Raidījuma "Nekā Personīga" sižets