"Gulbju un Platpirovas purvā" nocirsto koku vecums bijis ap 170 gadiem.
Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvalde, iekļaujot Dabas aizsardzības pārvaldes saņemtās ziņas, aprēķināja, ka videi nodarītā kaitējums apmērs ir 3 miljoni un 354 tūkstoši eiro. (3 354 000 EUR) Valsts policija ierosināja kriminālprocesu.
Lietu pārņēma Iekšējās drošības birojs (IDB), kas bija sācis izmeklēt citus aizdomīgus darījumus Austrumu robežas darbu izpildē ne vien pie Krievijas, bet arī Baltkrievijas. Arī tur pasūtījumu saņēma "Igate".
IDB veica plašas kratīšanas, aizturot arī bijušo Robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru.
Garbara pēctecis "Nekā personīga" tolaik skaidroja, ka atļauja ciršanai uz robežas nevienam nav bijusi jāprasa un tā nav nelikumīga. Savukārt nocirsto baļķu pazušana vairāku simtu tūkstošu vērtībā nav robežsargu atbildība.
Krimināllietā par patvaļīgu koku ciršanu, kas radījis būtisku kaitējumu, aizdomās tika turēts Kaspars Macāns SIA "Ceļu būvniecības" sabiedrības "Igate" projektu vadītājs, kā arī par atbalstīšanu būvuzraugs SIA "VTV 14" valdes loceklis Valērijs Bluss.
Šajā lietā aizdomās turētā statuss bija arī "Igate" apakšuzņēmējam, kas veica mežizstrādi un nocirstos koku izveda, "Avoti G" valdes loceklim Ivaram Galiņam.
No IDB dokumentiem redzams, ka Valsts robežsardze 2020.gada decembrī apstrīdēja Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes lēmumu par koku iznīcināšanu augstāk stāvošajam Vides pārraudzības valsts birojam.
Tas lēmumu par nodarīto kaitējumu dabai atcēla.
No IDB lēmuma par krimināllietas izbeigšanu redzams, ka Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra jau pēc sāktajām tiesībsaizsardzības iestāžu izmeklēšanām precizējusi kadastra karti un noteikusi daudz plašāku valsts robežjoslas platumu. Un šī josla juridiski vairs nav uzskatāma par mežu.