Tāpat arī katrs šis atteikums var tikt pārsūdzēts. Līdz ar to no tāda procesa viedokļa tas tiešām ir ļoti laikietilpīgi. Un, ja vienu vīzu izsniegt - tās būtu apmēram 30 minūtes, tad atteikumu noformēt un,
ja vēl sarežģītāks klients, tas var aizņemt vairākas stundas darba ar vienu vīzu pieteikumu."
Ja dokumenti saņemti, vēl viens siets ir Valsts robežsardzes veiktās kontroles, visbiežāk lidostā, ierodoties Latvijā. “Tas ir viens no pamata filtriem. Iekšienē mēs strādājam jau uz konkrētu informāciju, uz subjektiem, kam ir anulētas šīs uzturēšanās tiesības. Mēs viņus pārbaudām, vai viņi ir izceļojuši, nav izceļojuši, tālāk jau notiek izzināšanas darbs, informācijas iegūšana, vai mums ir vērts braukt baudīt vai ne. Bieži vien mums palūdz kompetentās iestādes aizbraukt.
Arī taisām sadarbības reidus gan ar Valsts policiju, gan citiem. Un veicot lielākus tādus - ierodamies tieši tajās studentu viesnīcās, pārbaudām uzturēšanās nosacījumus,” stāsta Valsts robežsardzes Imigrācijas kontroles nodaļas priekšnieks Agnis Višņevskis.
Pie izmaiņām Imigrācijas likumā šobrīd strādā Saeima. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ieskatos vajadzētu ierobežot iespējas pieaugušajiem no trešajām valstīm mācīties šeit vidējās izglītības posmā.
"Šajā grupā mēs esam pamanījuši, ka mēdz būt arī tādi, kas vidusskolā vēlas mācīties, bet 40 gadu vecumā. Braucot ar visu ģimeni, un pie tā mēdz būt arī tā, ka jau bagāžā ir, piemēram, augstākā izglītība. Pamatojums gan ir - bet nu cita veida izglītība, un tagad, lai varētu iestāties, nepieciešams atkal atjaunot vidusskolas zināšanas," stāsta PMLP vadītāja Maira Roze.