Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

RAKUS ukraiņu mediķes apgūst tuberkulozes pacientu ārstēšanu un aprūpi

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija. Foto: Līga Gredzena/LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes un plaušu slimību centrā šonedēļ mācību un pieredzes apmaiņas vizītē ieradušās četras mediķes no Ukrainas Harkivas apgabala tuberkulozes dienesta, lai apgūtu tuberkulozes pacientu ārstēšanas un aprūpes jaunākās metodes, kā arī efektīvāk organizētu ambulatoro medicīnisko palīdzību pacientiem kara skartajā valstī, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Vizītes un apmācību mērķis ir arī apzināt un uzsākt pāreju no tradicionālās ārstēšanas stacionārā uz ambulatoro ārstēšanas pieeju. Mediķes ieradušās no Harkivas apgabala, kas bieži cieš no Krievijas uzbrukumiem, tāpēc ārstēšanās stacionārā šajā teritorijā kara apstākļos ne vienmēr ir pieejama un mediķiem jāmeklē nestandarta un radoši risinājumi arī tuberkulozes ambulatorai ārstēšanai, kam, tāpat kā jebkurai infekcijas slimībai, kara apstākļos ir augstākas izplatības risks.

Tuberkulozes un plaušu slimību nodaļas vadītāja, Pasaules veselības organizācijas (PVO) sadarbības centra vadītāja Līga Kukša norāda, ka mediķes iepazīs efektīvākās metodes un labāko praksi tuberkulozes apkarošanā un turpmāk pielietos iegūtās zināšanas savā ikdienas darbā, organizējot veselības aprūpes procesus tuberkulozes pacientiem Harkivas apgabalā.

Ukrainas mediķes Tetjana Sinenko, Svitlana Sumets, Svitalana Tiahlo un Jūlija Timošenko esot apņēmības pilnas, atgriežoties Harkivā, dalīties ar Latvijā iegūtajām zināšanām un pieredzi, lai uzlabotu tuberkulozes pacientu ārstēšanu un aprūpi savā reģionā un valstī.

Tuberkuloze kā sabiedrības veselības problēma savu aktualitāti nav zaudējusi - globālā situācija, notikumi pasaulē un sociālekonomiskie apstākļi joprojām liek konstatēt tuberkulozes epidemioloģisko apdraudējumu. Tuberkuloze vēl aizvien ir viena no nāvējošākajām infekcijas slimībām. Katru dienu pasaulē vidēji 4400 cilvēku zaudē dzīvību tuberkulozes dēļ, un aptuveni 30 000 cilvēku saslimst ar šo novēršamo un ārstējamo slimību, informē slimnīcas pārstāvji.

Covid-19 pandēmija, karš un konflikti pasaulē, kā arī sociāli ekonomiskā nevienlīdzība esot būtiski faktori, kas ietekmējuši gadu gaitā sasniegto progresu cīņā par tuberkulozes izskaušanu un radījuši vēl lielāku slogu slimības skartajiem cilvēkiem, īpaši neaizsargātākajās sabiedrības grupās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu