Opozīcijā esošā Nacionālā apvienība uzskata, ka pieļautā kļūda jālabo. Tā jau iesniegusi likuma grozījumus, paredzot tās pašas prasības kā pārējiem šeit ilgstoši dzīvojošajiem.
Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība): Ja ir runa par Krievijas (bijušajām militārpersonām) un viņu ģimenes locekļiem! Tie ir tie, kuri ar formām ir staigājuši, faktiski okupācijas armija. Ja to stāsta ukraiņiem, viņiem tas nav saprotams. Ja mēs ņemam ne tikai Krimas analoģiju, tie būtu ne tikai tie civilisti, kas uz turieni pārcēlušies, bet okupācijas – Krievijas armija. Un tie līdz šim šajos iepriekšējos grozījumos, kuri patlaban ir spēkā un ir jau realizēti, ir izsprukuši cauri. Kas ir pilnīgi neloģiski, jo tieši šī grupa, ja mēs runājam par kaut kādu lojalitāti, vai drošību, kas ir viens no galvenajiem aspektiem vispār šajā iniciatīvā, tad šī grupa ir prioritāra.
Andris Šuvajevs ("Progresīvie"): Visiem iedzīvotājiem, kuru pastāvīgā uzturēšanās ir Latvijā, ir jāzina valsts valoda vismaz pamata līmenī, par to nav nekādas runas. Attiecībā uz iesniegtajiem grozījumiem un to redakciju, mēs, pirmkārt skatīsimies uz šo grozījumu juridisko kvalitāti. Jo mēs zinām, kāda ir bijusi tā sāga ap iepriekšējiem grozījumiem.
Koalīcijā esošie ZZS un "Progresīvie" piekrīt, ka nevienlīdzīgā situācija jānovērš. Taču uzskata, ka šādām izmaiņām svarīgs iekšlietu ministrijas politiskais atbalsts.
“Nekā personīga" zināms, ka ministrija sagatavojusi pēc būtības tādus pašus grozījumus Imigrācijas likumā kā Nacionālās apvienības piedāvātie, un "Jaunā Vienotība" plāno ar tiem pirmdien iepazīstināt pārējos koalīcijas partnerus.