Skaidrs - jebkurš vīrietis, kurš izmēģinājis zobencīņu, zina: pogām jābūt labajā pusē ērtības un drošības dēļ. Vai pogas pareizajā pusē var izglābt dzīvību? Kas zina. Varbūt kaujas laukā. Un ne jau mūsdienās. Bet tradīcijas ir tradīcijas – un izskatās, ka vīrieši ar savām pogām ir apmierināti vēl šobaltdien.
Tiesa, tas viss nekādi neizskaidro, kāpēc sieviešu drēbēm pogas atrodas kreisajā pusē.
Pasaulslavenā sieviešu blūžu zīmola "Elizabeth & Clarke" dibinātāja Melānija Mūra domā, ka viņa zina īsto iemeslu. Melānija Mūra skaidro: "Senāk bagātas sievietes pašas neģērbās – viņas apģērba kalpones. Tā kā lielākā daļa cilvēku ir labroči, kādam, kas stāv jums pretī, aizpogāt jūsu kleitu ir daudz ērtāk, ja pogas ir kreisajā pusē."
Nu skaidrs - kalpones nebija muļķes. Un arī šuvējas ne – arī piemērīt kādam blūzi, aizpogājot miljons podziņas, ir ērtāk, ja pogas ir kreisajā pusē. Sievietēm pogas būs kreisajā blūzes pusē, nolēma seno laiku šuvējas un kalpones – un kundzēm atlika vien stāvēt mierīgi un ļauties apģērbšanai un podziņu aiztaisīšanai.
Taču tā nav vienīgā versija. Pastāv versija, ka pogas kreisajā pusē ir pašu sieviešu ērtības dēļ: ja turi mazuli uz kreisās rokas un ar labo roku jāatpogā blūze, lai mazuli pabarotu ar krūti, skaidrs, ka pogas kreisajā pusē ir daudz vieglāk atpogājamas.
Vēl kāda versija: modes vēsturnieku aprindās klīst leģenda, ka Napoleons savā valdīšanas laikā pavēlējis ražot sieviešu blūzes ar pogām kreisajā pusē, iedomājoties, ka tādējādi sievietēm blūzes būs grūtāk aizpogāt un viņas būs bezpalīdzīgākas zināmās situācijās, kad sieviete tā kā gribētu doties prom, bet vīrietis vēlas, lai viņa uzkavējas vēl kādu brīdi. Pilnīgs šovinisms, protams, bet arī bezgalīgs naivums – katra sieviete zina, ka viņa pogā blūzi ciet tik ātri vai lēni, cik grib, un ar pogu novietojumu tam nav nekāda sakara.