Latvijas mežu īpašnieki un visi meža nozarē strādājošie izjūt arvien lielāku nevienlīdzību un netaisnību gan Latvijas likumdošanā, gan Eiropas Savienības noteiktajās normās. Diemžēl šī brīža politiskā dienaskārtība nostāda nozari krīzes priekšā, tāpēc nozares pārstāvji aicina politikas veidotājus ieklausīties būtiskākajos iebildumos.
Marta sākumā aizvadīts vērienīgs mežsaimnieku un lauksaimnieku protests, kur pulcējās teju 1000 dalībnieki. Protestētāji no dažādiem reģioniem sabrauca pie Ministru kabineta ar smago tehniku. Meža īpašnieki aicināja valdību ieviest taisnīgas kompensācijas par ierobežojumiem, ja zeme tiek nodota dabas aizsardzībai. Tāpat zemnieki un mežsaimnieki iebilda pret birokrātiju nozarē, kā arī iestājas vēl par virkni prasību.
Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB) iesniegusi prasību vēstuli Ministru prezidentei, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrei un zemkopības ministram par līdzvērtīgām tiesībām meža nozarē strādājošajiem un citiem jautājumiem, jo diemžēl nozare ir krīzes priekšā.
“Tāpēc aicinām politikas veidotājus ieklausīties būtiskākajos iebildumos, lai kopā veidotu nozarei samērīgu un godīgu politiku, kas ļauj saglabāt darba vietas, vairot iekšzemes kopproduktu un stiprināt ekonomiku, jo izdevumi valsts aizsardzībai un citām būtiskām jomām tikai palielināsies. Pilnībā piekrītam viedoklim, ka viens no valsts drošības garantiem ir cilvēku labklājība,” pauž Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.
Nevar saimniekot
Latvija ir viena no mežiem bagātākajām Eiropas valstīm, un racionāla zemes apsaimniekošana, audzējot mežu un iegūstot koksnes ražu, ļauj nodrošināt vairāk nekā 40 000 tiešo darba vietu visā Latvijā. Īpaša nozīme tam ir ārpus pilsētām. Meža īpašnieki nav pret dabas aizsardzību, bet par nozarei samērīgu un godīgu politiku.