Šobrīd arī radušies jautājumi par to, kā policija spēs atšķirt patērētāju no tirgotāja, ja persona var pārnēsāt līdz 25 gramiem kaņepes.
Ņemot vērā, ka personas zem 18 gadu vecuma nevar izmantot jauno likumu priekšrocības, tiek uzskatīts, ka daudzi jaunieši joprojām vērsīsies pie narkotiku tirgotājiem melnajā tirgū.
Vācija ir viena no valstīm, kurā ilgstoši notikušas sarunas par marihuānas dekriminalizēšanas plusiem un mīnusiem.
Berlīnes valdība 2021. gadā veica aptauju, kurā atklājās, ka 10,7% vīriešu un 6,8% sieviešu pēdējo 12 mēnešu laikā lietojuši marihuānu vismaz vienu reizi, visbiežāk vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem.
Saskaņā ar Māstrihtas universitātes krimināltiesību un kriminoloģijas docenta Dr. Robina Hofmana teikto, vēl nav izdomāta neviena pieeja, kas būtu "patiesi veiksmīga" melnā tirgus iznīcināšanā vai problēmu novēršanai jauniešu vidū.
Melnā tirgus ierobežošana un izskaušana ir mērķis, kas "nav pilnībā sasniegts" pat valstīs, kur dekriminalizētas vairākas narkotikas, piemēram, Kanādā vai Urugvajā.
"Tas ir ilgstošs process," saka Hofmans, "maratons, nevis sprints."
Arī Vācijas ceļš uz daļēju dekriminalizāciju bijis garš.
Priekšlikums pirmo reizi parādījās 2021. gadā, kad trīs valdošās partijas noslēdza savu koalīcijas līgumu.
Merkeles vadītā Kristīgi demokrātiskā savienība (CDU) jau apņēmusies atsaukt izmaiņas, ja tā iegūs varu nākamajās vēlēšanās.
Marsels Ričels atzīst, ka pārmaiņas, par kurām viņš jau sen ir aģitējis, varētu neizturēt pat desmit gadus.
"Mums ir varbūt divi gadi, un tad viss būs beidzies."