"Tas, kas šobrīd tiek piedāvāts, teorētiski, no tehniskās perspektīvas ir realizējams līdz 2030. gadam.
Protams, kā jau jūs minējāt, ja finansējums būs pieejams, ja mums izdosies, iespējams, atsevišķos tieši šī segmenta elementos piesaistīt privāto publisko partnerību. Tad tīri teorētiski to ir iespējams izdarīt līdz 2030. gadam, bet šie riski noteikti saglabājas," saka Briškens.
Pēc satiksmes ministra teiktā, pirmās fāzes scenārijā kopējās izmaksas izdevies samazināt vismaz par trešdaļu.
Viņš pats konkrētu summu atsakās nosaukt un arī neatbild uz jautājumu, vai pirmā posma izmaksas ir mazliet virs sešiem miljardiem eiro.
Briškens arī slavē Igaunijas "Rail Baltica" ieviešanas modeli, kur projektā par finansējumu ir atbildīga amatpersona no Finanšu ministrijas:
"Tas ir tas droši vien mehānisms, ko arī es noteikti rekomendētu un par ko es iestātos. Finanšu ministrijai aktīvāk jāseko līdzi arī tām vajadzībām, kas šajā Latvijas vēsturē lielākā projektā ir.
Satiksmes ministrija, protams, koordinē šo projektu, mēs noteikti vienmēr iedosim, vismaz kamēr es būšu ministrs, – par projektu būs nepastarpināti tieša informācija Ministru kabinetā. Bet diemžēl es nevaru uz paplātes atnest visu nepieciešamo finansējumu."
Ziņojumam visvairāk iebildumu bija tieši no Finanšu ministrijas - gandrīz trīsdesmit. "de facto" zināms, ka tā aizrādījusi – pat ja no Eiropas fonda infrastruktūras savienošanai bez aizķeršanās izdodas iegūt cerētos 3,68 miljardus eiro, neatbildēts aizvien ir jautājums par to, kur ņemt vēl ap trim miljardiem eiro.