Jā, tās zeķes – kā radies paradums 21. martā vilkt kājās dažādu krāsu zeķes?
Biežāk sastopamais skaidrojums ir tāds: ja hromosomas pietuvina mikroskopā, tās izskatās pēc pusgarajām zeķītēm. (Dauna sindroms ir biežāk sastopamās ģenētiskās izmaiņas – cilvēks piedzimst ar 47 hromosomām, nevis 46. Tā arī ir galvenā Dauna sindroma pazīme. - daunasindroms.lv)
Man labāk patīk skaidrojums, ka tu vari uzvilkt divas dažādas zeķes un tās tik un tā pilda savu funkciju un silda tavas kājas.
Kanādas Dauna sindroma biedrības un biedrības “CoorDown” 2024. gada kampaņas “Pieņem, ka es varu” teksts
"Hei, bārmen, tu pieņem, ka es nevaru dzert "Margaritu", tāpēc tu man neservē "Margaritu". Tā nu es nedzeru "Margaritu". Tavs pieņēmums kļūst par realitāti.
Un vecāki. Jūs pieņemat, ka es nevaru dzīvot atsevišķi. Jūs mani neiedrošināt dzīvot vienai pašai. Tā nu es arī nedzīvoju.
Trener, tu pieņem, ka es nespēju iesist stiprāk. Tu mani nemāci sist stiprāk. Tā nu es nesitu stiprāk.
Un, skolotāj, jūs pieņemat, ka es nevaru iemācīties Šekspīru. Jūs man nemācāt Šekspīru. Tā nu es nemācos Šekspīru.
Bet hei! Ja visi jūsu pieņēmumi kļūst par realitāti, tad pieņemiet, ka es varu dzert "Margaritu", pasniedziet man "Margaritu", un es dzeru "Margaritu". Pieņemiet, ka es varu dzīvot patstāvīgi, – un es dzīvoju patstāvīgi. Pieņemiet, ka es spēju sist stiprāk, – un es situ stiprāk. Pieņemiet, ka es spēju iemācīties Šekspīru, – un es iemācos sasodīto Šekspīru! Jūs pieņēmāt, ka es nespēju lamāties, vai ne?
Pieņemiet, ka es varu izdarīt to darbu. Ka es varu iet uz ballītēm. Ka man var būt sekss. Ka es varu būt uz skatuves. Pieņemiet, ka es varu. Un varbūt es varēšu."