Komandieris atgādināja, ka arī globālā prakse liecina, ka vietās, kur tiek izvietotas bruņoto spēku vienības, attīstās vietējie uzņēmēji un viņu bizness. To apliecina Ādažu bāzes piemērs, kur izvietojot NATO Kaujas grupu, biznesa apmēri četrkāršojās, jo bija nepieciešams izveidot dažādas izklaides vietas, pārtikas veikalus, atpūtas vietas un dzīvošanas kompleksu.
"Kopumā skatoties, tuvākajos piecos gados būs diezgan liels iespaids uz vietējo dzīvi, bet tas lielā mērā būs pozitīvs, attīstošs un nekādā gadījumā tas netraucēs vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem veikt savu darbību," uzsvēra komandieris.
Komentējot Daugavpils mēra Andreja Elksniņa pretrunīgi vērtētos izteikumus par minēto plānu un to ietekmi uz sabiedrības skatījumu pret armiju, Kalniņš atbildēja, ka NBS darbojas praktiski un pragmatiski cilvēki, kas neskatās tik daudz uz vēstījumiem, bet uz to, kādā veidā sadarboties ar vietējām pašvaldībām un iedzīvotājiem.
Līdz šim sadarbība Daugavpilī bijusi diezgan pragmatiska, racionāla, un arī dislocētās vienības nav sastapušās ar pretestību no Daugavpils pašvaldības, realizējot NBS pasākumus un uzdevumus. Vienlaikus Kalniņš uzsvēra, ka Latvija ir demokrātiska valsts un ikvienam ir iespējas izteikt savu viedokli.
Kopumā Kalniņš vēloties izvairīties no Elksniņa teiktā komentēšanas, tomēr NBS pierādot sevi ar praktiskām darbībām un pārliecinot vietējo sabiedrību, jo "te ir cīņa par prātiem".
"Mums ar saviem darbiem ir jānodrošina atbalsts, un jebkurā gadījumā mēs esam gatavi, ka būs dažādi viedokļi, un cilvēki dzīvo dažādās informatīvajās sfērās un pasaulēs," uzsvēra Kalniņš.