Advokāts uzskata, ka nedrīkst konfiscēt naudu tikai tāpēc, ka policijas, prokuratūras un tiesas ieskatā nav pietiekošu pierādījumu par tās legālu izcelsmi:
"Īpašnieks dzīvo ne tāpēc, lai visu laiku glabātu naudas izcelsmes pierādījumus. Nereti šī ir diezgan veca nauda, kurai ir 20 gadi. Nedomāju, ka ikvienam būs viegli atrast 20 gadus vecu līgumu vai čeku."
Advokāts arī atzīmē, ka jebkuru dokumentu par naudas izcelsmi tiesā var atzīt par nepietiekošu: "Es esmu redzējis šādus gadījumus, ka personai tās naudas kā dubļu un ir legāls bizness, bet saka viņam – jā, tev bizness, tev ienākumi ir, bet par šo naudu tu neesi pierādījis."
Prokurors Juris Juriss atzīmē, ka bieži no Latvijas izmeklēt un pierādīt, piemēram, Krievijā notikušu noziegumu, ar ko saistīta nauda bankas kontā, nav iespējams, bet pašreizējos kara un sankciju apstākļos ir jārīkojas.
"Būtu ļoti naivi domāt, ka personas, kuras šobrīd ir ietvertas sankciju sarakstā, (..) tagad norādīs, ka viņas ir izdarījušas noziedzīgu nodarījumu, paziņos mūsu valstij, ka viņi ir korupciju veikuši Krievijā, viņus tur Krievijā sauks pie atbildības un tad viņi nodos mums materiālus, lai mēs varētu konfiscēt līdzekļus. Tādus brīnumus mums nevajag gaidīt, un mēs tos arī nesagaidīsim," saka Juriss.
Prokuratūrā uzskata, ka Latvijas prakse naudas konfiscēšanā atbilst starptautiskajām tiesībām. Līdzīgi domā arī Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.
Viņš akcentē, ka ir jābūt mehānismam, kā izņemt no aprites starptautiskās organizētās noziedzības finanšu līdzekļus.
"Skaidrs, ka tā nauda tiek atmazgāta. Ja nebūs šo instrumentu, tad mēs vienkārši pasakām: "Padodamies mafijai." Un viss," saka policijas priekšnieks.
Finanšu ministrijas dati rāda, ka no visiem konfiscētajiem līdzekļiem, ieskaitot arī papildsodus krimināllietās, valsts ieņēmumi pēdējos gados tiek papildināti ar aptuveni 40-60 miljoniem eiro ik gadu.
Cik zināms, Latvijas praksi noziedzīgas naudas konfiscēšanā vismaz tuvākajā laikā ECT nevērtēs, jo līdz tiesai šādi pieteikumi neesot nonākuši.