"Jo, protams, šīs atsevišķās kompensācijas nekompensē to meža vērtību, un šis kompensāciju mehānisms pagaidām ir ļoti stīvs, viņš ir ļoti neelastīgs, un ir viena veida izmaksas," norāda organizācijas "Zaļā brīvība" pārstāvis Valters Kinna.
Paredzamā aizsargājamo teritoriju paplašināšana kopā ar neefektīvu kompensāciju mehānismu ir iemesls, kādēļ Meža īpašnieku biedrība kopā ar kokrūpniekiem nākamnedēļ, 5. martā pieteikušas protesta akciju pie valdības. "Protams, mēs saprotam, un droši vien vienā gadā valstij budžetā tādi līdzekļi nebūs, jo naudu vajag visiem, bet, ja varētu slēgt līgumu ar valsti, ka izmaksā, piemēram, piecu gadu laikā vai 10 gadu laikā šo kompensāciju, mūsuprāt, taisnīgi būtu pilna mežaudzes vērtība, kuru varētu izmaksāt varbūt arī kādā konkrētā, bet saprotamā termiņā," saka Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.
Lielāko daļu ierobežojumu plāno likt valsts mežos, lai pēc iespējas izvairītos no kompensāciju izdevumiem. Tomēr, jo ilgāk kavēsies ar tālākajiem lēmumiem, jo sarežģītāki tie būs jāpieņem. Dabas aizsardzības pārvaldē prognozē, ka nākamais ziņojums Eiropas komisijai par biotopu stāvokli Latvijā varētu būt ar negatīvu tendenci.