Aizvadītajā nedēļā visa civilizētā Rietumu pasaule pieminēja otro gadadienu kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Izņēmums bija pati Krievija. 24. februārī nevienās ziņās netika pieminēts, ka aprit divi gadi kopš kara sākuma. Lepoties jau īsti nav ar ko.
Tikmēr Rietumu presē saistībā ar Ukrainas kara gadadienu dominējošais noskaņojums bija pārmetums Rietumu valstu valdībām, īpaši ASV Kongresam, par nepietiekamo militāro atbalstu Ukrainai.
No Avdijivkas līdz Brazīlijai
Tas, ar ko krievi lielījās, bija Ukrainas Austrumu pilsētas Avdijivkas ieņemšana, kas prasīja nesamērīgi daudz krievu karavīru dzīvību un ir uzskatāms tikai par taktisku, nevis stratēģisku panākumu. Tāpat propagandisti paziņoja, ka Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova dalība G20 samitā Brazīlijā esot bijusi "triumfāla" un parādījusi, cik Krievijai ir daudz ietekmīgu draugu pasaulē - Brazīlija, Venecuēla, Nikaragva un, protams, Kuba.
Jau ierasti Lavrovs apsūdzēja Rietumus dubultstandartos, sakot, ka "uz ANO vērstas arhitektūras vietā tiek veicinātas šauru bloku alianses, slēgti klubi, aizkulišu labākās prakses un pseidodemokrātiskas vērtības".
Viņš apgalvoja, ka dažas rietumvalstis ir mēģinājušas "ukrainizēt" G20 darba kārtību visos iespējamos veidos, ko, viņaprāt, globālie dienvidi noraidīja. Lavrovs arī noraidīja starptautisku izmeklēšanu par opozicionārā politiķa Alekseja Navaļnija nāvi Krievijas stingrā režīma kolonijā.
Priecājoties par Brazīlijas atbalstu, krievi ne ar vārdu nepieminēja šīs valsts priekšlikumu, ka Drošības padomes pastāvīgās dalībvalstis - ASV, Krievija, Ķīna, Lielbritānija un Francija - varētu zaudēt veto tiesības jautājumos, kas tieši skar to intereses.