Kaifs ir narkotiku deva, narkotisks reibums, patīkamu sajūtu kopums, ko rada narkotiku, alkohola iedarbība, vēsta "Tēzaurs". Skaidrs, ka naudā vien kaifa cena nav izmērāma. Un maksā visi – atkarīgie, viņu ģimenes, sabiedrība kopumā. Vai te ir kādi ieguvumi un kas paliek pāri? Par naudu nenopērkama pieredze. Ko ar to iesākt un kā tā var palīdzēt citiem – par to projektā "Kaifa cena" runājam gan ar atkarīgajiem, gan dažādu jomu ekspertiem. Šis ir Tatjanas stāsts. Tatjana ir piedzīvojusi, kā vīrs narkomāns iztērē visu ģimenes naudu un aiznes uz lombardu visu, pat bērna skrituļslidas un vijoli.
Kad tu saprati, ka vīrs ir narkomāns? Sākumā taču nebija?
Kad sākām kopdzīvi un pēc tam sākās runas par laulībām, uzzināju, ka viņš pīpē zāli. Viņš to dabūja no paziņām, naudu it kā netērēja. Un zāle jau tā - nu to jau daudzi pīpē.
Pagāja pieci gadi, kopš bijām laulībā, un mums sāka parādīties finansiālas problēmas. Viņš strādā, bet naudu mājās nenes. Visu laiku kaut kas atgadās – tad algu neizmaksā laikā, tad kaut ko atskaita no algas. Mazas summas nes mājās, bet ne visu algu.
Tad man sāka zvanīt no bankas - viņš mani nosaucis kā galvotāju kredītam. Viens kredīts, otrs, trešais – tie mazie kredīti. Prasu – kāpēc tu tos ņem? Esot nepatikšanas, tad vēl par vienu kredītu procenti saskrējuši... Viņam bija visādi iemesli. Viņi prot ļoti skaisti melot. Un, kad tu cilvēkam uzticies, tu tici tam, ko viņš runā.
Kādu laiku es viņam ticēju, bet tad man sāka pazust nauda no maka. Pelnīju vairāk nekā viņš, viņam darbā mūžīgi bija problēmas, naudas nekad nav. Uz mani visi ģimenes izdevumi, maksa par dzīvokli. Man ir konkrēta summa maciņā, ejam iepirkties un pēkšņi – nepietiek. Liekas: makā taču bija vairāk naudas! Viņš saka – nē, tu droši vien kaut kur izdevi, nepamanīji…