Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijas saldo bijis pozitīvs - Latvija elektroenerģiju eksportējusi vairāk nekā importējusi, izņemot laikā no 3. līdz 5. februārim. Elektroenerģijas ražošanu Latvijā nodrošina gan termoelektrocentrāles (TEC), gan hidroelektrostacijas (HES), gan vēja elektrostacijas (VES).
Lai arī elektroenerģijas cenas kopš 26.janvāra bijušas dinamiskas - novēroti gan samazinājumi, gan arī nelieli kāpumi, elektroenerģijas cenas kopumā tirgū ir stabilas, norāda KEM. Elektroenerģijas cenas līdz pat 4. februārim samazinājās teju visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos. Piemēram, 4.februārī, vidējā elektroenerģijas cena Latvijā noslīdēja līdz 31,12 eiro par megavatstundu (eiro/MWh) jeb 3,1 centi/kWh. Savukārt vidēja elektroenerģijas cena biržā Latvijā un Lietuvā laika periodā no 26.janvāra līdz 11.februārim bijusi 84,1 eiro/MWh, kas ir par 1,5% zemāka vidējā cena nekā Igaunijā.
"Kopumā raugoties uz vidējām elektroenerģijas cenām, Baltijas valstu starpā tās ir konkurētspējīgas, kas nodrošina vienlīdz labvēlīgus apstākļus Baltijas valstu ražošanas uzņēmumiem," norāda klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS).
Jau ziņots, ka "EstLink 2" zemūdens kabeļa bojājums tika konstatēts 26.janvāra naktī. Igaunijas elektropārvades tīklu operators "Elering" un Somijas sistēmu operators "Fingrid" uzsāka darbu, lai noteiktu bojājuma vietu, un 28. janvārī tika atrasta iespējamā bojājuma vieta Igaunijas pusē.