Otrajā lietā notiesāja vainu atzinušos brāļus Andri un Intaru Galīšus, piespriežot naudassodus un nosacītus cietumsodus. Te kopumā trīs projektos izkrāpti 100 tūkstoši eiro, bet vēl par 90 tūkstošiem iesniegtos maksājuma pieprasījumus apsūdzētie atsauca.
Viņu shēmā viena brāļa zemnieku saimniecībai meliorācijas sistēmu pārbūvē kā apakšuzņēmējs bija abu brāļu vadītā firma "IGAS SG".
To, ka darbus faktiski veic viņi, no LAD bija paslēpts. Šādi interešu konflikti finansējuma saņēmējiem ir aizliegti.
LAD brāļu Galīšu uzņēmumus ir izslēdzis no atbalstu saņēmēja loka, proti, tie nevar pieteikties projektiem. Viens no tiem – "IGAS SG" – savā mājaslapā gan lielās ar savu pieredzi Eiropas fondu piesaistē un piedāvā savas konsultācijas citiem.
"Situācija nav normāla – ir noteikumi, ir process, viss tiek izkontrolēts, un tad pēc diviem gadiem atbrauc EPPO un pasaka nē," saka biedrības "Zemnieku Saeima" (ZSA) valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre. Vairāki ZSA biedri šobrīd ir iesaistīti EPPO izmeklētajos procesos, tāpēc biedrība pauž neizpratni par to, ko tad lauksaimnieki varot izkrāpt, ja visās projektu stadijās esot tik stingra LAD kontrole.
Biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš arī atzīst, ka ZSA jautājumus par EPPO mērķiem esot uzdevusi Zemkopības ministrijai (ZM): "Mūs vairāk pārsteidza tās metodes, ar kādām šī Eiropas Prokuratūra strādā – tie bija aresti, fiziski aresti, tā bija saimnieciskās darbības apturēšana, jo tev izņem visus datorus. Šobrīd ir saimniecības ar augstu IT attīstības līmeni, kur ir visas darba algas, darba stundu uzskaites – viss bija. (..) Jā, mēs esam šo jautājumu uzdevuši ZM, kā tas tā var būt. Ko mums vēstīt lauksaimniekiem, no kā viņiem piesargāties, uzmanīties, pievērst uzmanību..."