Putina premjerlīga ir Krievijas politiskās sistēmas kodols. Visskaļākie Putina kritiķi jau labu laiku ir izslēgti no spēles, jo atrodas trimdā vai ieslodzījumā. Vēlēšanu rezultātu nav grūti paredzēt.
Stīvs Rouzenbergs gan norāda, ka tā vienmēr nav bijis.
Atceros, kā Maskavā pirms 30 gadiem televizorā skatījos vienu no pirmajām Krievijas vēlēšanu pārraidēm – tolaik notika parlamenta vēlēšanas. Nevienam nebija ne mazākās jausmas, kura partija uzvarēs.
Nekad neaizmirsīšu to reizi, kad televīzijas ekrānā politiskās prognozes veica astrologs. Diezgan iederīgi, jo pirms 30 gadiem Krievijas iedzīvotāju acīs mirdzēja cerība par demokrātiju, brīvību un savas valsts nākotni.
Lai gan varētu domāt, ka Putina premjerlīgā ir ieradies vēl viens konkurents, kurš varētu izaicināt "čempionu" – Boriss Nadeždins –, tas nemaz nav tik vienkārši. Nadeždins nav kā Navaļnijs – viņš kritiku pret Putinu pauž ļoti uzmanīgi. Tāpat tiek uzskatīts, ka viņam ir kontakti Putina administrācijā.
Tāpat Putina administrācija kontrolē Krievijas televīziju. Putins bieži tiek atspoguļots televīzijas ekrānos un reti tiek kritizēts.
Tiesa, Nadeždins nav vienīgais, kurš pēdējo mēnešu laikā publiski paudis vēlmi ieviest pārmaiņas Kremlī. Bijusī žurnāliste Jekaterina Duncova nesen centās pieteikt savu kandidatūru "vēlēšanām", iestājoties par mieru Ukrainā, politieslodzīto atbrīvošanu un "cilvēcīgu" Krieviju.
Krievijas vēlēšanu komisija atteicās reģistrēt viņas kandidatūru, norādot uz "kļūdām" dokumentos.
"Domāju, ka politiskā sistēma mani redz kā citplanētieti un nesaprot, ko ar mani darīt. Tā nesaprot, kas es esmu, jo parādījos no nekurienes. Tāpēc tā nolēma mani paturēt nostāk," sarunā ar Rouzenbergu spriež Duncova.