Katrīnes ikdienu nevar nosaukt par vieglu – viņai ir diagnosticēts uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) un depresija. Nelabvēlīgās kombinācijas iespaidā bieži vien ir grūti paveikt pat viselementārākās lietas un noskaņojums attiecībā uz dzīvi svārstās – kā saka pati Katrīne, "ejam no aizas uz aizu". "Tagad gan saprotu, ka viss tomēr ir labi, esmu normāla," saka Katrīne.
Katrīne ikdienā sociālo tīklu platformās "TikTok" un "Instagram" veido video, kuros atklāj ar UDHS un depresiju saistītās grūtības un dalās ar citu pieredzi, tostarp ceļojumiem uz dažādām eksotiskām valstīm.
Video: saruna ar Katrīni Skrebeli
Viss sākās baznīcā
Katrīne atminas, ka pirmās UDHS pazīmes sāka pamanīt 2021. gada beigās. Viņa uzsver, ka UDHS izpausmes vīriešiem un sievietēm atšķiras.
"Šī atšķirība sevišķi spilgti ir redzama bērnībā – zēni ir hiperaktīvi, skraida apkārt un visu dauza, viņiem ir grūti mācīties. Savukārt meitenēm ir ne tikai uzmanības trūkums, bet ir vēl grūtāk noturēt uzmanību. Tāpat mēs – sievietes ar UDHS – esam ļoti emocionālas."
Grūtības koncentrēties sevišķi spilgti izpaužas brīžos, kad jāķeras pie ikdienas darbiem. Dažiem tas gluži vienkārši varētu izskatīties pēc slinkuma, taču Katrīne uzsver, ka problēma ir daudz dziļāka.
"Nevaru izdarīt vairākas lietas līdz galam, visu laiku kaut kur "pazaudējos". Mājās, piemēram, nevaru saņemties izmazgāt grīdu vai noslaucīt putekļus, izkarināt drēbes. Tās it kā ir tik ikdienišķas lietas, kam vispār nevajadzētu sagādāt nekādas grūtības, bet man tas bija un vēl arvien ir ļoti grūti. Citi to varētu saukt par slinkumu, bet es burtiski varētu sēdēt dīvānā un raudāt, jo es to nevaru saņemties izdarīt."