Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Bojātais kabelis "EstLink 2" nedarbosies vismaz līdz februāra beigām

Raksta foto
Foto: PopTika/Shutterstock

Pagājušajā nedēļā bojājuma dēļ atslēgtais Igauniju un Somiju savienojošais zemūdens kabelis "EstLink 2" nedarbosies vismaz līdz februāra beigām, liecina pašlaik pieejamās aplēses.

Speciālisti noskaidrojuši, ka "EstLink 2" bojājums ir Igaunijas krastos, kur kabelis nonāk uz sauszemes, tomēr joprojām nav iemesla uzskatīt, ka kabeļa bojājums radies ārējas iedarbības rezultātā.

Elektrības biržā "Nord Pool" svētdienas pēcpusdienā publicēts steidzams paziņojums tirgum, kas liecina, ka "EstLink 2" nedarbosies līdz nākamā mēneša beigām.

Arī Somijas elektropārvades tīklu operatora "Fingrid" pārstāvis Tuomass Rauhala Somijas sabiedriskajai raidorganizācijai "Yle" teica, ka kabeļa remonts turpināsies vismaz līdz februāra beigām.

Igaunijas elektropārvades tīklu operators "Elering" un "Fingrid" kopš piektdienas mēģina noskaidrot, kur tieši radies bojājums, kura dēļ naktī uz piektdienu "EstLink 2" darbība tika apturēta.

Igaunijas un Somijas elektropārvades tīklu operatori sazinās ar zemūdens kabeļa ražotāju, lai noskaidrotu detalizētāku informāciju un iespējamos termiņus kabeļa remontam.

"EstLink 2" atslēgums ir samazinājis elektroenerģijas pārvades jaudu starp Somiju un Igauniju par 650 megavatiem (MW).

Lai gan savienojums ir nozīmīgs elektrības piegādē no Somijas, "Nord Pool" biržā kopš kabeļa atslēguma nav vērojams cenu pieaugums. Tas skaidrojams ar siltajiem laikapstākļiem, kas nozīmē, ka pieprasījums pēc elektrības ir mazāks, un citu ražošanas jaudu pietiekamību.

Otrs Igauniju un Somiju savienojošais elektrokabelis "EstLink 1" strādā ierastajā režīmā.

Pirms desmit gadiem atklātā "EstLink 2" kopējais garums ir 170 km, no kuriem 145 km ir zemūdens kabeļi. "EstLink 1" darbību sāka 2006. gadā, bet 2035. gadā Igaunija un Somija plāno pabeigt kabeli "EstLink 3".

Baltijas jūrā oktobrī reizē ar gāzesvadu "Balticconnector" tika bojāts vēl viens elektriskais kabelis starp Igauniju un Somiju. Tiek uzskatīts, ka bojājumu Baltijas jūras dzelmē radīja Ķīnas kuģa enkurs, bet izmeklēšana vēl turpinās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu