Valsts Robežsardzei esot laba sadarbība ar pārvadātāju. Līdz ar to par aizdomīgām personām viņi jau iepriekš saņem informāciju. Līdzko autobuss Maskava-Rīga iebrauc Latvijā, pilnīgi katru pasažieri pārbaudot, arī viņa gabāžu.
Aleksejs Kakaulins, Valsts Robežsardzes Terehovas RKP priekšnieks: "Robežsargs iekāpj katrā autobusā un individuāli pārbauda katru personu. Paņem no katras personas dokumentu un veic intervēšanu, profilēšanu. Ja robežsargam rodas aizdomas, ka cilvēks kaut ko slēpj vai nerunā taisnību, vai mēģina maldināt par ieceļošanas mērķi, tad ir pamats izsaukt personu uz padziļinātu pārbaudi."
Ja jau pasažieru pārvadājumi ar autobusu uz un no Krievijas ietver vairākus riskus, tad kāpēc vispār šie braucieni tiek atļauti? Par starptautisko pārvadājumu licencēšanu atbildīgajā Autotransporta direkcijā norāda, ka kopā ar Satiksmes ministrijas ekspertiem bijušas diskusijas.
"Atziņa ir tāda, ka tieši regulārie pārvadājumi ir labāk kontrolējami un arī no drošības viedokļa ar mazākiem riskiem, salīdzinājumā ar neregulārajiem pārvadājumiem. Jāņem vērā, ka nav uzlikti liegumi šādiem pasažieru regulārajiem pārvadājumiem,"
skaidro Indra Gromule, Autotransporta direkcijas Starptautisko pārvadājumu daļas vadītāja.
Ja pat Latvija vienpersoniski lemtu liegt privātpersonu pārvietošanos pāri robežai ar Krieviju, tas mērķi nesasniegtu. Cilvēki ceļotu uz un no Krievijas caur Igauniju. Tad vajadzētu būt vienotam lēmumam ar Igauniju.
Valsts drošības dienesta vērtējumā jebkāda veida braucieni uz Krieviju un Baltkrieviju ir saistīti ar paaugstinātiem riskiem mūsu valsts iedzīvotājiem. Liels risks - būt nepatiesi apsūdzētiem likumu pārkāpumos. Pret atbrīvošanu - jāsadarbojas ar specdienestiem.