Šis ir ļoti sarežģīts līdzsvars, ko meklēt, bet tas ir valsts uzdevums lielā mērā uz stratēģisko komunikāciju, jo, piemēram, vienkārši sakot, ka draudu nav un viss ir kārtībā, ja vienlaikus ir citi avoti, kas apgalvo pretējo, saprotams, ka sabiedrībā arī veidojas neizpratne, kuram īsti ir taisnība un kas īsti notiek.
Šīs nedēļas sākumā Latvijas medijos strauji izplatījās Vācu tabloīda "Bild" publicētā ziņa, kur it kā atsaucoties uz slepeniem NATO dokumentiem, prognozēts, ka alianse gatavojas Krievijas uzbrukumam jau nākamā gada sākumā. NATO Stratēģiskās komunikācijas centra direktors Jānis Sārts steidza norādīt, ka tas ir mācību scenārijs nevis izlūkdienestu analīze.
Pirms dažām dienām amerikāņu domnīca "Institute for the study of war" publicēja izvērtējumu, ka Kremlis pastiprina informācijas ietekmes operācijas, lai sagatavotu augsni nākotnes militāram uzbrukumam.
Eksperti uzsver, ka Krievija negtavojas tūlītējam uzbrukumam, taču tā varētu būt daļa no NATO vājināšanas stratēģijas.
Kremlis meklē arvien jaunus veidus, kā ietekmēt citas valstis. Kopš iebrukuma Ukrainā valstis Baltijas jūras reģionā sastapušās arī ar GPS signālu traucējumiem.
Ziemassvētkos virkne valstu Baltijas jūras reģionā saņēma īpašu dāvanu, visticamāk, no Krievijas - neierasti augsta GPS signālu bloķēšanas aktivitāte. Tā visvairāk skārusi Poliju un Latvijā atbildīgie pauž pārliecību, ka esam drošībā. Vienlaikus pēdējās nedēļās vērojams arī Krievijas informācijas un psiholoģisko operāciju pieaugums. Tā ir Kremļa iebiedēšanas taktika vai ir pamats satraukumam?