Aizvadītā nedēļa Krievijas televīzijās pagāja reliģiozas vardarbības zīmē. Proti, nedēļa iesākās ar ziņu raidījumos nemitīgi slavētu Krievijas raķešu uzbrukumu Ukrainai, kuru starptautiskās politikas analītiķi un žurnālisti drīzāk dēvē par teroristisku. Tikmēr paši krievi turpināja savus melus par to, ka triecieni tika veikti tikai pa militāro infrastruktūru un rūpnīcām, kas ražo dronus un munīciju. Savukārt nedēļas noslēgumā, 7. janvārī, Krievijā tika atzīmēti pareizticīgo Ziemassvētki, kuros klātesoša bija kara tēma - "svētā" Krievijas interešu aizstāvēšana.
Krievijas politikā ar tās prezidenta Vladimira Putina aktīvu iesaisti pareizticīgā baznīca leģitimizē karu, dodot tam savu svētību. Līdz ar to nav brīnums, ka arī Ziemassvētki tika izmantoti ideoloģiskos nolūkos, lai Krievijas ticīgajos radītu sajūtas, ka karam ir reliģisks pamats. Līdz ar to ir tikai likumsakarīgi, ka Ziemassvētkos Putins tikās ar bojā gājušo karavīru ģimenēm, klāstot, ka tēvi un dēli nav krituši velti, jo savas dzīvības atdevuši par Krievijas interešu aizstāvību.
Šajā tikšanās reizē pārsteidzošākais bija tas, ar kādu pielūgsmi karavīru atraitnes un mazgadīgie dēli, no kuriem daļa bija ģērbti armijas formās, raudzījās uz Putinu. Viena kritušā karavīra sieva pat ar asarām acīs pateicās Putinam par visu, ko viņš darījis Krievijas labā. Tas viss atgādināja zināmu reliģisku ekstāzi, kurā ticīgie pateicas savam līderim par iespēju mirt ticības dēļ.
Jāpiebilst, ka atšķirībā no pagājušā gada, kad Putins aicināja uz pamieru Ziemassvētku laikā, šogad šādi aicinājumi neizskanēja. Visticamāk tādēļ, ka pērn Ukraina pamieru noraidīja, norādot, ka tas ir viltus gājiens, lai Krievijas armija varētu pārgrupēties un sakoncentrēt spēkus. Turklāt bija pamatotas aizdomas, ka Krievijas puse negrasās šo pamieru ievērot.