Pagaidām pamatizglītības standarts to neparedz un risinājums vēl nav atrasts, taču tas noteikti būs. "Ir skaidrs, ka varēs pabeigt 9. klasi, ja bērni vai viņu vecāki būs atteikušies no krievu valodas apguves," norādīja politiķe.
Vienlaikus viņa atzina, ka joprojām ir problēmas ar Eiropas Savienības (ES) valodu skolotāju pieejamību, un satraucoši, ka šādas problēmas ir ne tikai reģionos, bet arī Rīgā.
Svešvalodu skolotāju trūkumu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir centusies mazināt ar stipendiju piešķiršanu, bet, kamēr situācija vēl nav reāli uzlabojusies, skolām ir jāizlīdzas ar "dažādiem radošiem risinājumiem", piemēram, organizējot svešvalodu nodarbības attālināti, sacīja Čakša.
Politiķe atzina, ka pēc diviem gadiem pilnībā atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves skolās, aizstājot to ar kādu ES valsts valodu, būs liels izaicinājums.
Ministre piebilda, ka, piemēram, Latvijas Universitātē franču valodas studentu skaits šogad ir palielinājies, tomēr ministrijas uzdevums ir panākt, lai šie studenti pēc absolvēšanas nonāk izglītības sistēmā, nevis kur citur, un to varot izdarīt gan ar atalgojumu, gan pedagoģisko atbalstu, gan ar skolotāja profesijas prestiža celšanu.