Kopš mediju pārņemšanas sākuma ir ne tikai nomainīti valdes locekļi, bet arī atceltas dažādas programmas un filmas, kā arī slēgta vismaz viena raidstacija. Savstarpējās nesaskaņas starp valdību un prezidentu padziļinājusi arī prezidenta apņemšanās uzlikt veto budžetam, kurā medijiem paredzēts 3 miljardu zlotu liels finansējums. Tajā iekļauts arī finansējums, piemēram, algu palielināšanai skolotājiem, un Tuska valdība to aktīvi izmanto pret Dudu.
Pāris dienas pirms jaunā gada kultūras ministrs nāca klajā ar paziņojumu par sabiedrisko mediju likvidācijas procesa sākšanu. To uzskata par Tuska valdības atbildes reakciju prezidenta uzliktajam veto. Pagaidām mediji, kuros kopumā strādā ap 4000 cilvēku, turpinās darbu. Polijas kultūras ministrija neatbildēja uz Nekā personīga jautājumu, vai tikuši izskatīti arī citi iespējami rīcības scenāriji.
"Likums un taisnīgums" pārstāvji un prezidents Duda aktīvi kritizē Tuska valdības spertos soļus, apvainojot premjeru konstitūcijas pārkāpšanā un mēģinājumā apiet likumus. Pret to iebildušas arī poļu nevalstiskās, kā arī dažas starptautiskās žurnālistu organizācijas. Eksperti ir pārliecināti, ka sabiedriskos medijus Polijā ir nepieciešams reformēt, tomēr domas dalās, vai Tuska valdības pieņemtie mēri ir atbilstoši. Mediju brīvības aizstāvji brīdina, ka šādi tiek ne tikai klaji pārkāpta mediju neaizskaramība, bet arī koalīcija uzstāda bīstamu precedentu, kuru pēc tam varētu izmantot, lai medijus atkal pakļautu politiskai kontrolei.
Pirms astoņiem gadiem, kad Likums un taisnīgums nāca pie varas, arī viņi sāka mediju pārņemšanas procesu. Gluži kā tagad, arī tolaik nevalstiskās organizācijas un citi eksperti norādīja uz iespējamām pretlikumībām procesā. Šobrīd tiek gaidīts Polijas uzņēmumu reģistra atzinums, vai jauno valdes locekļu iecelšana ir notikusi saskaņā ar likumu.