Kā sanācis, ka no 19 pretendentiem uz pozīciju, kurā būs jākontrolē miljardus vērtu būvdarbu līgumu izpilde, par labāko atzīts cilvēks ar, kā pats atzīst, nelielu, turklāt senu pieredzi būvniecības jomā?
No EDzL personāla nodaļas vadītājas Ievas Mūrnieces skaidrojuma izriet, ka pārējie kandidāti bijuši krietni vājāki, turklāt arī viņiem neesot bijusi pieredze būvniecībā: "Es pati personālvadībā strādāju vairāk kā 20 gadus, un visus šos gadus tieši būvniecības nozarē. Tad juristi ar būvniecības kompetenci šobrīd pēc būtības tirgū nav atrodami, un, ja arī ir, viņi maksā daudz dārgāk nekā mēs spējam piedāvāt."
Vaicāta, vai tāpēc EDzL nācās ņemt "lētāku" juristu bez būvniecības pieredzes, uzņēmuma personāla nodaļas vadītāja teic: "Es negribētu noniecināt un teikt "lētāku", bet šis savā ziņā ir risinājums, jo konkrētais darbinieks strādā projektu vadības komandā sadarbībā ar kolēģiem, kur savukārt ir arī inženieri, un viņi ar savām kompetencēm viens otru ļoti brīnišķīgi papildina."
Mūrniece, kura pati bija konkursa komisijas sastāvā, atklāj, ka uz otro kārtu no 19 kandidātiem tika uzaicināti četri – kā jau minēts, praktiskas pieredzes ar būvniecību īsti nebija nevienam no viņiem.
Izbeigt konkursu bez rezultāta EDzL tomēr neizlēma – neesot bijis ticības, ka arī garāks pieteikšanās laiks ļautu atrast spēcīgākus kandidātus: "Nē, protams, mēs vienmēr varam izbeigt konkursu, bet saprotiet: mums ir jādara darbi! Mums ir jādara darbi, un ir kādam jāstrādā. Kā jau es minēju, tas pārbaudes laiks arī parādīs, vai tās mūsu ekspektācijas uz šo darbinieku būs attaisnojušās vai nē."