Valsts apdeguma centra vadītājs sacīja, ka nereti cilvēki vēršas pēc palīdzības novēloti, proti, jau piektajā vai sestajā dienā pēc apsaldējuma gūšanas. Taču pēc palīdzības būtu jāvēršas ātrāk - līdz trim diennaktīm, jo pēc tam apsaldējums var radīt neatgriezeniskas sekas - apsaldētajās vietās veidojas trombi, kas neļauj apasiņot pirkstus, kā rezultātā audi aiziet bojā.
Vērtējot esošos pacientus, Smirnovs atzina, ka diviem slimnīcā esošajiem pacientiem, visticamāk, draud amputācija, jo situāciju glābt esot jau par vēlu. Vēl diviem izdosies glābt ķermeņa daļas, savukārt viens pagaidām atrodas uz jautājuma zīmes. Tikmēr gadījumos, kad apsaldējums ir viegls, pacientam tiek sniegtas rekomendācijas ārstēties ambulatori.
Bieži vien apsaldējumus gūst cilvēki, kas nāk no nelabvēlīgas vides - tādi, kuriem nav noteiktas dzīvesvietas un kuri lieto alkoholu. Vēl riska grupā ir arī cilvēki ar hroniskām saslimšanām, kas traucē ķermeņa daļu apasiņošanu vai rada jušanas traucējumiem, kā rezultātā cilvēks nejūt aukstumu. Tāpat ir arī nepiemēroti laikapstākļiem saģērbušies cilvēki un tie, kuri ilgstoši pavada laiku ārā, piemēram, veicot ceļu, sliežu remontdarbus.
Apsaldējuma gadījumā sākotnēji svarīgi nokļūt siltumā, lai nepieļautu aukstuma nokļūšanu līdz pirkstiem vai kājām. Tālāk apsaldētās vietas būtiski aptīt, piemēram, ar šalli, nodrošinot siltumizolāciju, bet, ja drēbes ir slapjas, tās steidzami jānomaina, skaidroja Smirnovs, piebilstot, ka pēc šiem soļiem jāskatās, vai nepieciešams vērsties pēc palīdzības.