Pirmkārt, kustības sensoru var ieprogrammēt tā, lai saprotam, kā dzīvoklī notiek kustība. Gadījumā, ja cilvēkam kļuvis slikti un viņš ir nokritis, piemēram, insults, sistēma konstatēs, ka cilvēks ilgi nekustas. Operators var piezvanīt uz pulti, kas ir uz skaļajiem sakariem, un sākt ar cilvēku runāt. Ja cilvēks neatbild, varam uz dzīvokli izsūtīt komandu, kas var iekļūt dzīvoklī un ar cilvēku parunāt.
Vēl kāda lieta ar kustības sensoriem: cilvēki, kuri reti iziet no mājas, piemēram, iziet uz veikalu un nokrīt. Mēs varam redzēt, ka cilvēks nav atgriezies mājās, un laicīgi sākt apzvanīt radiniekus un ziņot, ka radinieks nav atgriezies mājās, un sākt meklēšanu, skaidro Aleksandrs Faminskis.
Īpaši padomāts arī par "SOS PRO" komandas vai neatliekamās palīdzības darbinieku iekļūšanu dzīvoklī, ja cilvēks ir bezpalīdzīgā stāvoklī.
Aleksandrs Faminiskis stāsta: "Mūsu izgudrojums ir seifs atslēgu glabāšanai. To nostiprina virs klienta durvīm.
Kā šis algoritms darbojas? Cilvēkam kļūst slikti, viņš nospiež SOS pogu. Operators ar viņu sazinās, sāk runāt mikrofonā. Cilvēks viņam, piemēram, saka: man ir slikti, izsauciet ātro palīdzību. Operators sazvanās ar ātro palīdzību, nosauc adresi, personas kodu, cilvēka vārdu, uzvārdu. Kad ātrā palīdzība atbrauc, operators nosauc durvju kodu. Viņi nokļūst stāvā, bet dzīvoklī viņi iekļūt nevar. Kad operators sazvanās ar mediķiem un zina, ka viņi nonākuši pie durvīm, operators nospiež pogu un kastītes durvis atveras. Operators nospiež pogu, un no kastītes var paņemt atslēgu un iekļūt pie cilvēka dzīvoklī."
Īpaši padomāts par atslēgas seifa drošību – tajā iebūvēts raidītājs, kas fiksē, ja to kāds mēģina uzlauzt. Uz centrālo pulti pienāk trauksmes signāls, ka kāds nesankcionēti mēģina atvērt seifu.
"SOS PRO" ierīces strādā visā Latvijā, bet mobilās grupas, kuras var ātri reaģēt, pagaidām darbojas tikai Rīgā un Rīgas rajonā. Vairāk informācijas par uzņēmuma iespējām un palīdzību nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem atrodama mājas lapā sospro.lv.