"Viņa parāda konkrētu, stingru nostāju. Viņa nebaidās paust savu viedokli. Ja mēs Siliņu salīdzinām, piemēram, ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS), kura ir diezgan neitrāla un nemanāma un vairāk strādā kā menedžere, tad Siliņa ieņem aktīvu nostāju.
Viņa aizvien labāk iestrādājas un patlaban ļoti pārliecinoši strādā gan nacionālajā līmenī, gan arī starptautiski. Viņa pārliecinošo spēj aizstāvēt Latvijas pozīciju," sacīja politoloģe.
Jautāta, vai tas, ka JV nepieprasīja Kariņa demisiju un vai viņa paša lēmums nedemisionēt nemet ēnu uz visu valdību, Metla-Rozentāle atbildēja noraidoši. Viņa aicināja paskatīties citu valstu pieredzi šajos jautājumos, kas liek secināt, ka privāto lidojumu izmantošana nav nepieļaujama rīcībā. Tā ir vispārpieņemta norma, taču ir jābūt precīzam regulējumam. Tas, ko patlaban var pārmest, bija ne pārāk precīzi definēts regulējums, kādos gadījumos premjers var izmantot privātos reisus, domā eksperte.
"Uzskats, ka premjeram nav jāierodas uz kādu tikšanos vai arī jāpalaiž garām kāda vietējā tikšanās tāpēc, ka viņam jādodas ar parasto avioreisu, nav pareizs. Piemēram, Lietuvai ir sava privātā lidmašīna, ko izmanto gan premjers, gan prezidents. Privātos reisus izmanto arī Igaunijas premjere, nemaz nerunājot par lielo Eiropas valstu premjeriem.
Negribu teikt, ka Kariņš bija par kaut ko vainīgs. Vaina bija komunikācijā," sacīja politoloģe.
Viņas ieskatā, pēc tam, kad šie jautājumi parādījās dienaskārtībā, sekoja slikta komunikācija. Sabiedrībai netika izskaidrots un parādīts, kāds bija lēmumu pieņemšanas process. Ja izrādītos, ka premjers lidojis tad, kad to nevajadzēja, vai būtu zināms, ka viņš lidojis uz privātiem pasākumiem, kas, protams, tā nebija, tas būtu cits gadījums. Tad gan būtu jādemisionē.