Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

Mančestras "City" FIFA Klubu pasaules kausa pusfinālā spēkosies ar Japānas "Urawa Red Diamonds"

"Urawa Red Diamonds" svin uzvaru AFC Čempionu līgā.
"Urawa Red Diamonds" svin uzvaru AFC Čempionu līgā. Foto: AP/Scanpix

Japānas kluba Saitamas "Urawa Red Diamonds" futbolisti piektdien uzvarēja ceturtdaļfinālā un kļuva par Mančestras "City" pretiniekiem Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu pasaules kausa pusfinālā.

Japānas vienība otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā ar 1:0 (0:0) pārspēja Meksikas komandu "Leon".

"Urawa Red Diamonds" uzvaru nesošos vārtus spēles 78.minūtē guva Alekss Šalks, kurš pārspēja pretinieku vārtsargu pēc Hosē Kantē piespēles soda laukumā.

Mača izskaņā "Leon" palika mazākumā, kad 84.minūtē otro dzelteno kartīti nopelnīja Viljams Tesilo.

Piektdien otrās kārtas mačā vēl tiksies Saūda Arābijas čempionvienība "Al-Ittihad" un Ēģiptes komanda Kairas "Al Ahly". Šī pāra uzvarētāja pusfinālā spēkosies ar Brazīlijas klubu Riodežaneiro "Fluminense".

Šogad futbolisti par FIFA Klubu pasaules kausu cīnās 20.reizi.

Turnīra titulētākais klubs ar piecām uzvarām ir Madrides "Real" no Spānijas, kas uzvarēja arī iepriekšējā turnīrā, finālā ar 5:3 sakaujot Rijādas "Al Hilal".

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada. Plānots, ka nākamajā FIFA Klubu pasaules kausā būs plašāka komandu pārstāvniecība.