"Nevarētu teikt, ka to redzu kā absolūti nepareizu, bet es tam nepiekrītu, jo nav iespējams izskaust skepsi par to, ka SOK tiešām spēs nodrošināt, ka šie sportisti ar neitrālo statusu būs neitrāli arī savā nostāja un būs miera nesēji. Diezgan labi redzam mūsu austrumu kaimiņus, un jebkurš fakts var tikt izmantots propagandā," stāstīja vieglatlēte.
Viņasprāt, pirms atteikties no dalības olimpiskajās spēlēs, sportistiem vajadzētu rūpīgi iepazīties ar tiem kritērijiem, kurus SOK izvirzījusi.
"Domāju, ka mums ir jāstartē, tāpat kā ukraiņiem, kā arī jāvedina SOK, lai tā ļoti skrupulozi iestājas par katru kritērija punktu un nerastos nekādas šaubas vai bažas," teica Vaičule.
LOK šonedēļ sazinājusies ar Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas partneriem, lai koordinētu savu rīcību, tāpat svarīga būšot arī Ukrainas pozīcija šajā jautājumā. Savas nostājas pozicionēšanā LOK iesaistot arī sportistus.
"Pirmdien LOK Atlētu komisijā vienojāmies par kopīgu redzējumu, un LOK lūdza mūs ar to dalīties. LOK ar mani visu laiku kontaktējas, taču noteikti vēlētos aptaujāt lielāku sportistu loku, lai visi ir sadzirdēti," uzsvēra Vaičule.
Iespējamo nepiedalīšanos olimpiskajās spēlēs sportisti uztvertu dažādāk, jo katra attieksme pret četrgades cikla vērienīgākajām sacensībām ir citādāka, secināja Vaičule.
"Daudzi un pieredzējuši sportisti kā savu karjeras noslēgumu saskata olimpiskās spēles un ļoti daudz lietu noliek malā, lai līdz tām aizsniegtos. Tas varētu būt arī mans gadījums," atzina Vaičule.
Šobrīd neitrālā statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.
SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.
Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.
Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā.