Šobrīd no ASV nav nākuši konkrēti signāli, ka cīņas jāpārtrauc. Ir bijuši aicinājumi no prezidenta Džo Baidena, ievērot starptautiskās normas un likumus. Atturīgā ASV pozīcija saistīta ar tās iekšpolitiku. Izraēlas lobijs ir spēcīgākais ārpolitiskais lobijs valstī.
"Tu man jautāji, kas to aizkavē, un es saku, ka to aizkavē Baidena apziņa, cik politiski dārgs, laikā, kad valsts ir aizrauta un jūt līdzi Izraēlai par 7. oktobra notikumiem, būtu lēmums izdarīt spiedienu uz Izraēlu. Viņa politiskā karjera ciestu katastrofiski," spriež Lustiks.
Konflikts jau šobrīd rada bažas par ASV spēju noturēt uzmanību un palīdzēt vairākiem sabiedrotajiem vienlaikus. Pēdējās nedēļās aktualizējies jautājums par ASV militārās palīdzības apjomu Ukrainai.
Atvēlētais finansējums drīz beigsies un nepieciešams pieņemt jaunus lēmumus. Šonedēļ Senāts noraidīja vairāk nekā 100 miljardu vērto atbalsta paketi, kurā bija iekļauts arī atbalsts Izraēlai.
Eksperti ir vienisprātis, ka kara noilgums Tuvajos Austrumos, visticamāk, atstās negatīvu iespaidu uz ASV spēju un gatavību palīdzēt Ukrainai. Vēl negatīvākas sekas varētu atstāt konflikta izplešanās. To droši vien sajustu arī Eiropā. Rātfelders atsaucas uz 2015. gada bēgļu krīzi Eiropā, kas sākas Sīrijas pilsoņu kara dēļ.
"ASV, protams, ir jāspēlē nozīmīga loma Tuvajos Austrumos, vienmēr ir spēlējusi. Tā kā mēs nevaram noliegt to, ka zināma uzmanības dažādošana vai paplašināšana šobrīd ir notikusi, man negribētos šeit vilkt atkal kaut kādus dramatiskākus scenārijus par to, ka tāpēc nebūs atbalsts Ukrainai. Es domāju, ka absolūti atbalsts Ukrainai sekos jebkurā gadījumā," uzsver Sprūds.
Nākmagad ASV paredzētas prezidenta vēlēšanas. Šobrīd oficiālie partiju kandidāti vēl nav nominēti, tomēr pastāv bažas, ka Republikāņi varētu virzīt bijušo prezidentu Donaldu Trampu.
Viņš jau iepriekš kritizējis ASV palīdzību Ukrainai, tāpēc viņa ievēlēšana varētu vēl vairāk sašūpot ASV spējas palīdzēt Ukrainai.