Šis incidents jau tā saspringto situāciju reģionā nokaitē vēl vairāk. ASV steidza norādīt, ka atbildes reakcija būs atbilstoša, tomēr līdz šim nekādas plašākas darbības nav sekojušas.
Šobrīd amerikāņu politika ir mēģināt izvairīties no plašāka konflikta reģionā, citādi sekas var būt neparedzamas.
"Tiklīdz mēs šo situāciju redzam kā katastrofu, galvenā problēma ASV un visiem pārējiem, nav atrast risinājumu Izraēlas-Palestīnas konfliktam, bet gan kā izvairīties no super-katastrofas. Ar to es domāju reģionālu karu vai karu ar Libānu, "Hizbollah", kas iznīcinātu Libānas un Izraēlas pilsētas un kur upuru skaits sasniegtu desmitus tūkstošus, ja ne vairāk," spriež Lustiks.
Lustiks uzsver: jo ilgāk noris karš starp Izraēlu un Palestīnu, jo lielāka iespējamība, ka tajā varētu aktīvāk iesaistīties arī "Hizbollah". Tas novestu pie tiešas Izraēlas un Libānas konfrontācijas. Tādā gadījumā tālākais attīstības scenārijs var būt neprognozējams.
Šobrīd redzams starptautiskajā sabiedrībā pieaug spiediens, atjaunot pamieru starp abām pusēm. Pirms dažām dienām pat ANO ģenerālsekretārs Antonio Guterešs iedarbinājis ANO hartas 99.pantu. Tas nosaka, ka ģenerālsekretāram ir tiesības ierosināt Drošības Padomei izskatīt jautājumu, kas, viņaprāt, apdraud starptautisko mieru.
"Mums ir jāsaprot tas, ka amerikāņi un citi pasaulē baidās, ka potenciāls, ka konflikts varētu vērsties plašumā, ir arī potenciāla ietekmes svira, ko "Hamās" atbalstošās puses var izmantot pret ASV, jo, ja Amerikai nebaidītos no tā, pie kā var novest Izraēlas darbības, tad būtu arī otrai pusei daudz mazāka vēlme ietekmēt ASV spējas iegrožot Izraēlu," uzsver Latvijas Ārpolitikas institūta asociētais pētnieks Toms Rātfelders.