2. Mazāk laika veltīt darbam
Pēc medmāsas domām, vēža diagnoze var mudināt cilvēkus pārdomāt savu darba dzīvi un laiku, kas pavadīts karjeras būvēšanā.
“Cilvēkiem rodas vēlme, lai viņi būtu vairāk laika pavadījuši kopā ar saviem mīļajiem vai darot to, kas viņiem patīk, nevis strādājot,” teica Luīze.
Viņa aicināja arī citus cilvēkus darbu nelikt pirmajā vietā un bērnu pasākumus vai randiņus ar partneri vienmēr uzskatīt par prioritāti.
3. Ātrāk doties pie ārsta
Pētījumi liecina, ka daudzi cilvēki aizvien atliek ārstu apmeklējumu, tomēr tas esot viens no lielākajiem nožēlas tematiem onkoloģisko pacientu vidū, jo daudzos gadījumos situāciju var uzlabot ar agrīnu diagnostiku.
“Ja kāds uztraucas par jebkādām izmaiņām savā ķermenī, es vienmēr iesaku pēc iespējas ātrāk uzrunāt ģimenes ārstu. Jo ātrāk tas tikts izdarīts, jo ātrāk var tikt noskaidrotas ārstēšanas iespējas,” norāda Luīze.
4. Nesatraukties par to, kā ārstēšana izmainīs izskatu
Parasti pacienti pauž bažas par fiziskajām izmaiņām, ko ārstēšana var izraisīt. Viņiem var būt bailes par to, kā izskatīsies, un bažas par to, kā tuvinieki uz viņiem skatīsies,” paskaidroja medmāsa.
Ārstēšana, piemēram, ķīmijterapija, var izraisīt matu izkrišanu, savukārt daži medikamenti var izraisīt tūsku. Speciāliste norādīja, ka cilvēks ir daudz kas vairāk par ārieni, un galvenais ir izveseļoties un turpināt dzīvot.
5. Neziņa, kā runāt par sajūtām