"Nupat divreiz braucu uz sava bijušā vīra dzīvokli skatīties, vai nav miris no pārlietošanās," saka A. Un piebilst: "Nu jā. Tās tabletes."
Kaifs ir narkotiku deva, narkotisks reibums, patīkamu sajūtu kopums, ko rada narkotiku, alkohola iedarbība, vēsta "Tēzaurs". Skaidrs, ka naudā vien kaifa cena nav izmērāma. Un maksā visi – atkarīgie, viņu ģimenes, sabiedrība kopumā. Vai te ir kādi ieguvumi un kas paliek pāri? Par naudu nenopērkama pieredze. Ko ar to iesākt un kā tā var palīdzēt citiem – par to projektā "Kaifa cena" runājam gan ar atkarīgajiem, gan ar līdzatkarīgajiem, gan ar dažādu jomu ekspertiem. Šis ir līdzatkarīgās A. stāsts.
Tavs bijušais vīrs, cik saprotu, ir atkarīgs gan no zālēm, gan alkohola.
Kad viņš ārstējās Tvaika ielā, viņa psihiatre man teica, ka primārais ir narkomānija, tā ir atkarība no psihotropiem medikamentiem, tieši no benzodiazepīniem. Alkoholu viņš lietoja, lai pastiprinātu zāļu iedarbību.
Cik ilgi bijāt precējušies?
Savu nu jau bijušo vīru pazinu 13 gadus. Es zināju, ka viņam ir bijušas kaut kādas alkohola lietošanas epizodes. Bet mūsu atkaliepazīšanās periodā viņš man šķita patiešām mainījies. Man bija pašai dzīvē grūts brīdis, mēs daudz sarakstījāmies, tikāmies, runājām par dzīvi, par mums pašiem... Un, nu jā, tad mēs iemīlējāmies. Tajā rozā briļļu periodā es noticēju, ka mūsu turpmākajā dzīvē nebūs nekādu atkarību un man nebūs jāsaskaras ar visām tām sāpīgajām lietām, kas notika vēlāk.
Kā tu atklāji, ka vīram ir tieksme pēc tabletēm?
Tas notika drīz pēc mūsu kāzām. Man bija ceļa operācija. Pamodos no narkozes, mesendžerī jau bija kaut kādas jocīgas ziņas. Mana sirds bija nemierīga. Nākamajā dienā ar taksi aizbraucu mājās, un tur pavērās posta aina.