Radioamatieru olimpisko spēļu junioru čempions Kristers Misa no Tukuma ar saziņu Morzes kodā sāka nodarboties salīdzinoši nesen – pirms aptuveni pieciem gadiem. Viņš gan atzīst, ka īstie Morzes speciālisti ar to nodarbojas jau kopš bērnības.
"Toties Kristers ir spicākais balss sakaru speciālists Latvijā," saka Arvis Mikalis. Arī viņš ir radioamatieris. Arvja lauku saimniecībā paveras iespaidīgs skats ar vairākiem antenu torņiem, ar tālvadību grozāmām dažādu viļņu garumu antenām un iespaidīgu aparatūru viņa radiostacijā, kurā pie sienām pilns ar ierāmētiem diplomiem un atzinībām no dažādām radioamatieru sacensībām visā pasaulē.
"Es labi māku ātri un precīzi izveidot balss sakarus," stāsta Kristers.
"Morzes sakari paņem vairāk resursu un no tiem ātrāk piekūstu, toties tā ir vienkāršāk izveidot sakarus ar tālākām vietām. Ja nav aktīva jonosfēra un ir slikta radioviļņu izplatība, kas apgrūtina balss sakarus, tad ar Morzes sakariem to izdarīt ir vieglāk."
"Bet balss sakaros ir foršāk: ja tu gribi ar kādu vienkārši parunāties, tad tu vari parunāties, Morzes kodā tas ir sarežģīti," saka Kristers. Saziņu Morzes kodā Kristers pārsvarā veic ar ieprogrammētiem F taustiņiem datora klaviatūrā, var izmantot arī datorprogrammu, kas datorā ierakstīto tekstu pārvērš Morzes kodā.
Bet Arvim tuva ir faktiski izmirusī Morzes koda raidīšana. Signāla raidīšanai viņš izmanto ierīci, sauktu par atslēgu, – ar rādītājpirkstu nospiežot mēlīti, tiek radīts garais, bet ar īkšķi īsais signāls.