Līdzīgi pagājušajā nedēļā izteicās opozīcijas deputāte Linda Matisone (AS), aicinot neatbalstīt tālāku konvencijas virzību, sakot, ka Stambulas konvencijas ratifikāciju atbalstošie politiķi mierinot sabiedrību, ka konvencijas strīdīgās normas varēs neitralizēt, pieņemot pie tās atrunas un deklarācijas, bet Stambulas konvencijas 78.pants aizliedzot izdarīt atrunas, un izņēmumi ir tikai atsevišķi konvencijas panti.
Matisone minēja, ka Polija bija pirmā valsts, kura ratificēja Stambulas konvenciju ar deklarāciju, bet pret to iebildumus izteica vairākas Stambulas konvencijas dalībvalstis, kuras norādīja, ka deklarācija patiesībā esot slēpta atruna.
Ārlietu ministrijas (ĀM) Starptautisko tiesību nodaļas vadītājs Arnis Lauva atbildēja, ka nevarot spekulēt par to, ko citas valstis teiktu par pievienoto deklarāciju - šāda saskaņošana dalībvalstu vidū neesot zināma prakse.
Lauva atzīmēja, ka Horvātija ir pievienojusi līdzīgu deklarāciju kā Latvija, par ko citas konvencijas dalībvalstis neesot izteikušas nekādus iebildumus. "Pat ja ir bijušas valstis, piemēram, piesauktā Polija, par ko bijuši iebildumi, šis nav mūsu gadījums, jo mūsu deklarācija ir rūpīgi pārdomāta," akcentēja ĀM pārstāvis.
Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite piebilda, ka tā esot valsts brīva griba pievienot deklarāciju. Patlaban esot grūti prognozēt, kā deklarāciju interpretēs cita valsts, bet Latvijas sagatavotā deklarācija esot ar "pārdomātu, līdzīgi konstruētu valodu kā Horvātijai".
Pēc komisijas priekšsēdētāja Andreja Judina (JV) priekšlikuma komija nolēma turpināt diskusiju, šodien nebalsojot par likumprojektu pirms pirmā lasījuma.