Šodienas redaktors:
Dace Otomere
Iesūti ziņu!

FOTO UN VIDEO Svecītes, gaismiņas un lāpas. Gaišā Lāčplēša diena video atskatā

Raksta foto
Foto: Ekrānuzņēmums no video/TVNET GRUPA

11. novembrī visā Latvijā tika atzīmēta Lāčplēša diena, pieminot varoņus, kas cīnījās un krita Latvijas armijas izšķirošajā kaujā ar Bermonta karaspēku. Kā šī īpašā diena šogad tika aizvadīta Rīgā? Noskaties portāla TVNET sagatavotajā video atskatā!

11. novembrī ikgadējā Lāčplēša dienas pasākumā "Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem" plkst. 16 tika iededzinātas svecītes Rīgas Brāļu kapos, pēc tam sekoja lāpu gājiens līdz Brīvības piemineklim un 11. novembra krastmalai, kā arī Daugavā palaists uguns plosts.

Savukārt Daugavas otrā pusē – Slokas ielas un Kurzemes prospekta krustojumā Sudrabkalniņā – tika pieminēti kritušie kaujās par Latvijas brīvību.

Savukārt Bāriņu ielā pie Uzvaras parka tika aizvadīts Lāčplēša dienai veltīts pasākums "Rīgas sardzē. Uzvaras parka nosaukumam - 100". Grandiozu koncertu sniedza tautas mūzikas apvienība "RaxtuRaxti", hiphopa mākslinieks Fiņķis, kā arī grupa "Skyforger".

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 3. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums - Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi - "Par Latviju". To piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Neatkarības karā vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas - Krievijas miera līgums. 11. augusts ir noteikts par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu